Miesto fontanai skirti grožėjimuisi, gaivintis jų purslais nėra jau taip saugu

0001_dv__3668_1692718916-947fa1a85b34ee494b2e8448e4654320
Ukmergė
Dainiaus Vyto nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Viešuosius Ukmergės miesto fontanus prižiūrinčios bendrovės „Ukmergės vandenys" specialistai prašo gyventojų fontanuose, ypač esančiame prie Ukmergės kraštotyros muziejaus, laikytis higienos taisyklių, neskalbti drabužių, neprausti augintinių.

Per pastarąsias karštas ir tvankias savaites, besikeičiančias oro sąlygas, fontanų prižiūrėtojams fontanus ir jų filtrus tenka valyti dažniau. Į fontano vandenį patenka nešvarumai ne tik nuo jo trykštančiose srovėse besismaginančių žmonių ir maudomų keturkojų, į jį patenka medžių lapai, spurgai, randama nuorūkų, jų sudėtingą sistemą ypač gadina į fontanus pripilami putojantys skysčiai.

Pasak UAB „Ukmergės vandenys“ Vandentiekio stočių tarnybos meistro-technologo Rimanto Gilvydžio, miesto fontanai skirti grožėjimuisi ir gaivintis fontano purslais nėra visiškai saugu.

„Fontanų vanduo nėra geriamas, tai ne tas vanduo kuris teka namuose iš čiaupų ir jis tikrai gali sutrikdyti sveikatą – ypač vaikams ir alergiškiems žmonėms. Fontanų vanduo suteka į tam įrengtą požeminį rezervuarą iš kurio siurblių pagalba vėl ištrykšta į viršų ir taip cirkuliuoja uždaru ratu. Tik maža dalis papildoma nauju švariu vandeniu. Fontanai dezinfekuojami natrio hipochlorito tirpalu, kuris naikina bakterijas ir kitus mikroorganizmus, papildomai naudojami vandens minkštinimo ir pH reguliavimo preparatai“, - teigė R. Gilvydis.

Jis teigė, suprantantis, kad vaikams tvankiomis dienomis labai malonu lakstyti fontanų čiurklšėse, bet pataria tėveliams vaikus nusivežti prie kitų tiriamo vandens telkinių ir ten atsigaivinti nuo karščių bei pailsėti.

Primenama, kad miesto fontanai veikia taip:

  • prie VšĮ Ukmergės ligoninės esantis vadinamas Ligoninės fontanas veikia ištisai kiekvieną dieną nuo 8 iki 22 val., su 10 sekundžių pertraukomis,
  • prie Ukmergės kraštotyros muziejaus esantis vadinamas Muziejaus fontanas veikia ištisai kiekvieną dieną nuo 9 iki 22.05 val., taip pat su 10 sekundžių pertraukomis.

Prie Muziejaus fontano nemokami muzikiniai kūriniai atsitiktine tvarka skamba kiekvienos valandos pradžioje (9.00, 10.00, .... 21.00, 22.00). Priklausomai nuo kūrinio trukmės (atliekami 2 arba 3 kūriniai), paprastai skamba po 5 minutes. Kitu fontano veikimo metu muziką galima užsakyti ir paleisti telefonu iš pasirinkto sąrašo muzikiniame terminale.