Miesto bibliotekoje eksponuojama mokinių laiškų stilizuota paroda

386879338_881062056850222_2527826080054287395_n
Šiauliai
jurgita.tarale@smsvb.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) nuo gruodžio 8 d. eksponuojama kilnojamoji paroda „Draugystė tiesia tiltus“.

Viena iš bibliotekos organizuotų veiklų – mokinių susirašinėjimas laiškais. Skatinant vaikų kūrybiškumą ir bendravimą mokiniai (lietuviai ir ukrainiečiai) iš Šiaulių, Joniškio ir Mažeikių mokymosi įstaigų buvo kviečiami rašyti laiškus vieni kitiems ir tokiu būdu užmegzti naujas draugystes, susirasti susirašinėjimo draugų. Ši veikla buvo organizuota įgyvendinant projektą „Visi po viena saule“, finansuoto Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės. Rengiantis šiam susirašinėjimui, buvo organizuotos nuotolinės kūrybinės laiškų rašymo dirbtuvės su rašytoja Igne Zarambaite ir edukatore ir Ukrainiečių integracijos centro „Malva“ atstove Žana Tolstikova. Mokiniai susipažino su įvairiomis laiškų rūšimis (asmeniniu, dalykiniu ir kt.), sužinojo, kokios yra laiškų rašymo taisyklės, pamatė, kaip ir kodėl reikia rašyti laiškus draugams, šeimai. Panaudodami kūrybinių dirbtuvių metu įgytą patirtį, mokiniai rašė laiškus, dar nepažįstamiems susirašinėjimo draugams.

Apie parodą

Mokinių laiškai ir  veiklų nuotraukos dailininkės Dalios Brazlauskienės rankose pavirto į 21 koliažo ant drobės parodą. Kurdama kompozicijas, autorė tarsi žaidžia su projekto prasme, meninėmis laiškų žinutėmis, bei, aktualizuodama nūdienos temą, provokuoja dialogą su žiūrovu. Eksponuojama kilnojamąja paroda „Draugystė tiesia tiltus“ siekiama priminti, kad visada yra malonu gauti ranka rašytą laišką iš toli gyvenančio draugo ar šeimos nario bei susimąstyti, kada pačiam teko jį rašyti?

Parodą  šiauliečiai gali aplankyti Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) gruodžio 8–29 d.

Sausio 2–31 d. paroda bus eksponuojama „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A), vėliau iškeliaus į Joniškį ir Mažeikius.