PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 10 d. 10:37

„Metų specialisto“ apdovanojimas įteiktas Raimondai Armanavičienei

Klaipėda

Petras SkutulasŠaltinis: Etaplius.lt


120816

Vasario 26-ąją Kauno rotušėje iškilmingos ceremonijos metu buvo paskelbti geriausi 2019 m. Lietuvos visuomenės sveikatos specialistai. „Metų specialisto” nominacija už begalinį rūpestingumą, profesionalumą bei prasmingą darbą visuomenės sveikatos prevencijos srityje atiteko Raimondai Armanavičienei, Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro (VSB) sveikatos stiprinimo specialistei.

„Tikrai nesitikėjau. Nors girdėjau, kad kolegės šurmuliuoja. Matyt, žinojo… Aišku, daug nuveikta prasmingų darbų. Kolektyvas mūsų jaunas, visi stengiamės, esame motyvuoti, o vadovė mus palaiko ir leidžia savarankiškai dirbti. Šis įvertinimas įpareigoja dar labiau stengtis, reiškia ir didesnę atsakomybę“, – taip apie „Metų specialisto“ apdovanojimą kalbėjo R. Armanavičienė, pasidžiaugusi draugišku biuro kolektyvu, kurio palaikymas jai ypač svarbu.

„Ji puiki kolegė, visi džiaugiamės šiuo įvertinimu. Raimonda visada su šypsena, jos gera nuotaika užburia ir patraukia kiekvieną. Apie Raimondą girdime tik geriausių atsiliepimų. Nuostabi darbuotoja, labai ją mylime“, – negailėjo gražių žodžių apie specialistę Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė.

Veiklos nemokamos
Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biure R. Armanavičienė dirba vos metus, ji rajono žmonėms organizuoja įvairiausius užsiėmimus, paskaitas. Ji rūpinasi, kad tiek vyresnio amžiaus žmonės, tiek jaunimas galėtų aktyviai sportuoti, mankštintis, užsiiminėti joga, šokti, lankyti kalanetikos ir kineziterapijos užsiėmimus, paskaitas apie streso mažinimą, psichinės sveikatos gerinimą, mitybą ir sveiką gyvenseną bei kt. Tai dalis veiklų iš projekto, kurį jau ne pirmus metus įgyvendina Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Visų svarbiausia – užsiėmimai gyventojams nieko nekainuoja! Daugelis, anot specialistės, stebisi ir ne visi iš karto patiki, kad nereikės mokėti… „Lankytojos už tai labai dėkingos, daugelį iš pradžių kviečiu naujovę išbandyti ir pačioms apsispręsti, o jei kas neaišku, skatinu drąsiai klausti“, – kalbėjo R. Armanavičienė.

„Aš organizuoju kalanetiką, mankštas, jogą… Dar ieškau lektorių, kurie paskaitytų paskaitas įvairiomis temomis. Sudėtingiausia užduotis – ne tik surasti dalyvių, bet ir juos sudominti įvairiais judrumo renginiais ar paskaitomis. Tai nėra lengva… Net gatvėje prasilenkdama su nepažįstamu žmogumi pagalvoju, ką jam galėčiau naudingo pasiūlyti, matau, kokios veiklos vienam ar kitam reikėtų“, – patirtimi dalijosi sveikatos stiprinimo specialistė, kuri įvairius užsiėmimus organizuoja tiek Šilutės rajono, tiek Pagėgių savivaldybės gyventojams.

Jos skaičiavimu, per mėnesį Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biure sportuoja ir mankštinasi apie 900 dalyvių.

Judrieji užsiėmimai skirti tiek vyrams, tiek moterims, populiariausia – kalanetika, vaikų joga, dar šokių treniruotės Trečiojo amžiaus universiteto lankytojams, kurie, anot specialistės, aktyviausi visų užsiėmimų dalyviai.

„Atsižvelgiame į kiekvieno žmogaus pageidavimus. Stengiamės suderinti jiems patogų laiką, pasiūlyti įdomesnių paskaitų ar renginių. Mano telefonas nuolatos netyla. Kartais kolegos stebisi: „Kiek tu gali plepėti!“, tačiau viską reikia suderinti. Kai kuriems net priminti, kokia veikla jų laukia rytoj. Juk visi šiais laikais užsiėmę…“ – apie darbą pasakojo „Metų specialiste“ nominuota sveikatos stiprinimo specialistė.

Dalyvių daug
Užsiėmimai vyksta tiek Šilutėje, tiek rajone – kelis kartus per savaitę mankštinasi ar paskaitų klauso bendruomenių nariai, tarp kurių aktyviausi Liaučių, Gorainių, Juknaičių gyventojai. „Jie labai prašė, kad užsiėmimai vyktų pas juos, todėl susitarėme, kad kelis mėnesius jie lankys organizuojamus renginius, o vėliau bus leista ir kitiems rajono žmonėms“, – pasakojo pašnekovė primindama, kad pirmenybė teikiama toms bendruomenės, kurios aikštynuose turi įsirengusios treniruoklių.

„Tiek daug norinčių?“ – pasiteiravome.
„Šilutės rajono žmonės rūpinasi savo sveikata. Pavyzdžiui, į kineziterapinę mankštą priimame 20 žmonių. Treneris gali individualiai pakonsultuoti kiekvieną dalyvį. Atsiprašome kitų, visada pranešame priežastis, kodėl negalime priimti daugiau. Norinčiųjų yra apie 80…“ – sakė R. Armanavičienė. Antai į kalanetikos užsiėmimus ateina pusšimtis žmonių, dauguma iš jų mankštinasi jau antrus metus. Aktyviai sportuoja ir švėkniškiai.
„Kaskart treneris ar lektorius po renginio atneša lankiusiųjų registracijos lapus. Kaskart peržiūriu, ar nesumažėjo dalyvių. Jei matome, kad lankytojų sumažėjo, važiuojame pas žmones, klausiame, kodėl nebelanko. Aišku, netrukus moterys išeis į daržus, tai veiklos sumažės, bet jau rudens, žiemos metu…“, – sakė pašnekovė. Anot jos, yra atvejų, kai moterys ir padėkoja už tai, kad, įsitraukusios į veiklas, išsigelbėjo nuo depresijos. Tai, pasak specialistės, ne tik motyvuoja, bet yra pats didžiausias įvertinimas. „Pastebėjau, kad po jogos užsiėmimų moterys jaučiasi geriau. Stebiu jų emocijas. Po mėnesio apsilankymų moterys pasikeičia, atsiranda ir nuotaika, ir šypsena veide“, – pasakojo R. Armanavičienė.

Dėkinga likimui
„Vien per metus kiek nuveikta! – kalbantis vis priduria R. Armanavičienė. – Kaip tik peržiūrėjau darbų archyvą, dalyvių skaičių. Žinote, keista, kai ilgą laiką nebuvau Šilutėje, juk niekas manęs nepažinojo. O dabar! Jau ir vyras stebisi… Mano dalyvės nuo 55 metų ir vyresnės, visos mane pažįsta, gatvėje susitikusios sveikinasi. Tikrai jaučiuosi sava, kaip namuose“, – pasakojo R. Armanavičienė, beje, ragavusi ir emigrantės duonos. Kilusi iš Juknaičių, specialistė sakė penkeriems metams buvo išvykusi į Airiją, tačiau išsiilgusi gimtinės su šeima sugrįžo.

Taigi, R. Armanavičienę puikiai pažįsta juknaitiškiai, mat ji yra aktyvi šios bendruomenės narė, kurie ją prieš metus ir paskatino įsidarbinti Visuomenės sveikatos biure. Šiandien specialistė jiems dėkinga, nes dirba mielą širdžiai darbą. Tikriausiai tai galėtų patvirtinti ir užsiėmimų dalyviai, su kuriais kasdien R. Armanavičienė pabendrauja, išklauso jų pastabas ar pasiūlymus. Visada pasiteirauja asmeniškai, kodėl nebelanko užsiėmimų, galbūt kas nutiko.

„Užsidegimas atsiranda tada, kai į paskaitas ar užsiėmimus susirenka pilna auditorija. Tada matyti, kad pastangos nenuėjo veltui. Pamenu, kartą atvykome su lektoriumi į paskaitą, kuri turėjo netrukus prasidėti. Kai pamačiau tuščią salę, apėmė panika ir toks liūdesys… Pasirodo, tuo pat metu vyko kitas renginys mieste, kuris tiesiog užsitęsė. Po keliolikos minučių prisirinko pilna salė dalyvių. Iškart liūdesio kaip nebūta…“ – prisiminimais dalijosi pašnekovė.

bendra-10-1024x649.jpg