Aktualu | 7 MIN.

„Metų seklio“ konkurso nugalėtojai: „Susitelkusi kruopščiai dirbo visa komanda“

Birutė Montvilienė
2017 m. lapkričio 5 d. 22:13
img-5626.jpg

Spalio 27 d., kai Lietuvoje buvo minima Kriminalinės policijos diena, Vilniaus Rotušėje buvo pagerbti nuo 1993 metų organizuojamo konkurso „Metų seklys“ nugalėtojas, taip pat apdovanoti tris geriausiomis pripažintas metų bylas tyrę policijos pareigūnai.

Speciali konkurso komisija 2017-ųjų Metų sekliu išrinko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (apskr. VPK) Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus (KP ONTS) 2-ojo poskyrio vyriausiąjį tyrėją Donatą Merkevičių, o geriausia byla pripažino Marijampolės apskr. VPK KP ONTS viršininko Tomo Rainio, Marijampolės apskr. VPK KP ONTS 1-ojo poskyrio vyresniojo specialisto Vitalijaus Šono ir jau minėto D. Merkevičiaus su kolegomis ištirtą Ukrainos piliečio nužudymą Lietuvoje.

Iškilmingo minėjimo metu policijos generalinis komisaras Linas Pernavas ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis Metų sekliui D. Merkevičiui įteikė simbolinę Šerloko Holmso pypkę ir pirmojo laipsnio policijos atminimo ženklą „Metų seklys“. Tokie pat ženklai Rotušėje buvo įteikti ir T. Rainiui bei V. Šonui.|

Į Marijampolę grįžę geriausi Lietuvos policijos sekliai, pakalbinti „Suvalkiečio“, teigė, kad sėkmingą bylos, jiems pelniusios garbingą ir įpareigojantį titulą, tyrimą lėmė sutelktas ir kruopštus visos komandos darbas.

„Tą nusikaltimą tyrė ir daugiau pareigūnų, visa komanda, – teigė apskr. VPK KP ONTS viršininkas T. Rainys. – Darbas prasidėjo nuo tos minutės, kai buvo gautas pranešimas apie Kalvarijos savivaldybės teritorijoje, nuo Kauno–Suvalkų magistralės į kaimą vedančio kelio šalikelėje rastą pusnuogį, tik trumpikes ir marškinėlius vilkėjusį, nužudytą vyrą su šautine žaizda galvoje. Vieni važiavo į įvykio vietą, apžiūrėjo nužudytojo kūną ir vietą, kurioje jis buvo rastas, ir ieškodami ginklo, kuriuo galimai tas žmogus buvo nušautas, padedami pasieniečių, ugniagesių ir vietos ūkininkų iš netoliese esančio tvenkinio ištraukė vandenį. Deja, rasti ginklo nepavyko.“

Tolimesnis tyrimas, T. Rainio teigimu, vyko pareigūnams pasiskirsčius, kas ką daro. Pavyzdžiui, D. Merkevičius ėmėsi peržiūrėti netoli kelio „Via Baltica“ įrengtų vaizdo kamerų medžiagą, kiti apklausinėjo liudytojus, atliko kitus tyrimo veiksmus.

Tuo metu pareigūnai tyrė daug versijų. Juolab kad nebuvo žinoma nusikaltimo aukos asmenybė. Pareigūnai turėjo tik ant nužudytojo kūno rastą geltono metalo kryželį su rusišku užrašu „Spasi i sochrani“. Be to, žinojo, kad ant aukos kairės rankos didžiojo piršto buvo ištatuiruotas kryžius, o ant dešinės rankos riešo – kraujo grupė „B(III)RH+“.

„Svarstėme, kad auka gali būti tolimųjų reisų vairuotojas, nužudytas apiplėšimo tikslais, – pasakojo T. Rainys. – Neatmetėme ir versijos, kad nužudytasis gali būti tarp organizuotų nusikaltėlių gaujų vykstančio karo auka arba kad žmogus buvo nušautas tiesiog, pavyzdžiui, kokioje nors pirtyje įvykusio konflikto metu.“

Vykstant intensyviam tyrimui, „siūlo galą“ užčiuopė būtent D. Merkevičius, plika akimi sunkiai įžiūrimoje vaizdo medžiagoje atkreipęs dėmesį į link Lenkijos pasienio važiavusį baltos spalvos mikroautobusą su priekaba, kuris ties keliu į kaimą sumažino greitį, matyt, norėdamas sukti į dešinę. Tokias prielaidas sustiprino įraše matytas vaizdas, kad toks mikroautobuso vairuotojo manevras šiek tiek sutrikdė eismą, nes akimirksniu kelyje susidarė krovininių automobilių eilė.

Peržiūrėjęs kitos vaizdo kameros įrašą, Donatas pastebėjo, kad galimai tas pats mikroautobusas vos 100 metrų kelio Kaunas–Suvalkai ruožui įveikti sugaišo net 7 minutes. Tai buvo dar vienas įrodymas, kad šio automobilio vairuotojas kažko buvo išsukęs iš minėto kelio. O dar viena vaizdo kamera D. Merkevičiui padėjo tiksliai nustatyti mikroautobuso markę ir valstybinius numerius. Tai buvo „Mercedes Benz“, ant kurio buvo uždėti Ukrainoje išduoti valstybiniai numeriai.

Žingsnis po žingsnio karštomis nusikaltėlio pėdomis ėjusi tyrimą atlikusi komanda nustatė, kas to automobilio savininkas, kas jį galėjo vairuoti. Po paros intensyvaus darbo pareigūnai jau žinojo ir aukos asmenybę. Buvo nustatyta, kad tai brangiakailių žvėrelių kailių prekyba vertęsis Kijeve gyvenęs verslininkas O. K. Tuo metu jie jau buvo nustatę ir įtariamąjį – aukos įmonėje vairuotoju dirbusį Ukrainos pilietį. Jis buvo sulaikytas lygiai po mėnesio nuo nusikaltimo, t. y. 2016 m. gegužės 12 d., Lenkijoje. Ukrainoje, pasienyje su Lenkija gyvenusį ir dažnai į Lenkiją vykdavusį vyrą Lenkijos pareigūnai sulaikė vadovaudamiesi išduotu Europos arešto orderiu. Nuo tada Lietuvai perduotas įtariamasis laikomas suimtas Lukiškėse. Jis kaltės nepripažįsta. Tačiau tyrimą jau baigę ir teismui bylą perduoti besirengiantys pareigūnai teigia, jog tyrimo metu buvo surinkta pakankamai įrodymų, jog savo darbdavį mūsų šalies teritorijoje nušovė būtent jis. Tiesa, kokie nusikaltimo motyvai, kol kas nežinia. Tą 2016 metų balandžio 12-ąją ukrainiečiai link namų per mūsų šalį važiavo iš Suomijos, kur vykusiame brangiakailių žvėrelių kailių pardavimo aukcione verslininkas O. K. įsigijo neišdirbtų kailių. Jie buvo gabenami prie mikroautobuso prikabintoje priekaboje-šaldytuve. Mūsų pareigūnų atlikto sėkmingo tyrimo metu buvo nustatyta, kad mikroautobusą vairavęs „Mercedes Benz“ savininkas nušovęs savo darbdavį kailius paliko saugoti vienoje Lenkijos įmonėje. Taigi, gali būti, kad nusikaltimo tikslas buvo pagrobti brangų krovinį. Be to, neatmetama tikimybė, kad į namus vykęs verslininkas su savimi dar vežėsi didelę sumą grynųjų pinigų.

Remiantis teismo medicinos ekspertų duomenimis, nustatyta, kad žudikas auką nušovė toje vietoje, kur ir buvo rastas nužudytojo kūnas.

Už šį tyrimą mūsų pareigūnams įteikti Metų seklio apdovanojimai, T. Rainio teigimu, jiems yra labai svarbūs ir reikšmingi. „Gali būti, kad per visą tarnybos laiką tokio apdovanojimo daugiau nė negausime, – sakė T. Rainys. – Tačiau „Metų seklio“ ženklas motyvuoja dar labiau stengtis ir siekti užsibrėžtų tikslų, kad Marijampolės apskrities ir visos Lietuvos žmonės būtų saugūs. „Ginti. Saugoti. Padėti.“ Tie trys žodžiai atspindi viską, ką mes darome, ir ko siekiame.“

T. Rainys vidaus reikalų sistemoje – jau 20 metų, o tarnybą pradėjo baigęs tuometinį Teisės universitetą. Visus tuos metus Tomas dirba Kriminalinėje policijoje. Jam teko vienerius metus dalyvauti Jungtinių tautų Taikos palaikymo misijoje Kosove. Ten marijampolietis savo darbo patirtimi dalijosi su vietos pareigūnais.

ONTS T. Rainys dirba nuo 2008 m., o pernai buvo paskirtas skyriaus viršininku.

Nuo 2006 m. policijoje dirbantis Mykolo Romerio universitetą baigęs D. Merkevičius iš pradžių darbavosi tuomečiame Marijampolės policijos komisariato Eismo priežiūros skyriuje. ONTS 2-ajame poskyryje Donatas darbuojasi nuo 2009 m. vasaros. Įdomu, kad studijuodamas Mykolo Romerio universitete D. Merkevičius tuo pat metu mokėsi ir Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje. Ją baigęs Donatas įgijo būrio vado kvalifikaciją, taip pat jam buvo suteiktas atsargos leitenanto laipsnis. Todėl šių metų pradžioje jis pradėjo vadovauti ir vienam Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų būriui.

Operatyviai ištirto nusikaltimo bylą kaltinamajam aktui surašyti perdavęs Vitalijus Šonas vidaus reikalų sistemoje dirba nuo 1994 m., kai baigė Vilniaus aukštesniąją policijos mokyklą. Vitalijus yra dirbęs kvotoje, apylinkės inspektoriumi, po to dešimtį metų Tardymo skyriuje tyrė įvairias bylas, o 2008-aisiais perėjo į ONTS.

„Nusikaltėlių išradingumas, regis, neturi ribų. Vis tik sulig kiekvienais metais, sulig kiekviena diena pareigūnų profesionalumas auga ir nusikaltėlių išradingumo ribas aplenkia ir žingsniu, o dažnai – ir dviem, – „Metų seklio“ apdovanojimų metu sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas R. Kiškis. – Priekyje vis dažniau matome savo kolegas, kurie sutelktai, negailėdami savo asmeninio laiko, pasišventę ir atsidavę tarnybai, išaiškina vis sudėtingesnius nusikaltimus, o dar svarbiau – vis dažniau užkerta kelią galimoms nusikalstamos veikoms, net jei to ir nesužino eiliniai Lietuvos piliečiai.“

Policijos departamento nuotraukos


Šiauliai
Artėjant Kalėdoms – šventiniai pietūs Šiaulių miesto paramos valgykloje
Artėjant šventoms Kalėdoms Naujojo Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto studentai pritarė dekano Rimanto Daugino pasiūlymui surengti gerumo akciją. Juk Adventas – laukimo ir gerų darbų metas. Šios akcijos tikslas – pasidalinti šventine nuotaika, nuoširdžiu dėmesiu ir bendryste su tais, kuriems ypač svarbus žmogiškas ryšys. Parodyti, kad jie nėra pamiršti ir svarbūs mūsų bendruomenei.
Kultūra | 4 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Artėjant šventėms vis daugiau pradedame galvoti apie tai, kaip atrodys šventinis stalas ir kuo nustebinsime savo artimuosius šį kartą. Mintyse dėliojame šventinio vakaro planus – nuo pagrindinių patiekalų iki smulkių detalių, kuriančių jaukumą. O kartu neišvengiamai kyla ir klausimas, kiek šiemet kainuos šventinis stalas. Naujausias atliktas tyrimas rodo, kad vis mažiau žmonių tiki, jog Kalėdų vaišėms pakaktų simbolinės 50 eurų sumos.
Aktualijos | 5 MIN.
0
Artėjant didžiosioms metų šventėms, daugelis suka galvą – kokia Kalėdų dovana labiausiai pradžiugins artimuosius? Astrologai teigia, kad kiekvienas ženklas turi savitą skonį, poreikius ir lūkesčius, todėl dovanos, parinktos pagal horoskopą, gali tapti tikru šventiniu hitu. Kviečiame sužinoti, kokios labiausiai tiktų kiekvienam iš 12 Zodiako ženklų.
Horoskopai | 3 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Sulaukęs 74 metų mirė britų dainininkas Chrisas Rea, kurio dainų sąraše yra ir šventinis hitas „Driving Home For Christmas“, pirmadienį pranešė jo šeimos atstovas.
Pasaulis | 3 MIN.
3
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl galimo interesų konflikto Šiaulių savivaldybėje. Etikos sargai aiškinsis, ar miesto meras Artūras Visockas, pasirašęs potvarkį dėl finansinės paramos skyrimo sesers sutuoktinio įmonei, tinkamai laikėsi viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimų, pranešė VTEK.
Politika | 2 MIN.
1


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Kūčių vakaras bus debesuotas, tačiau orai išliks ramūs ir be žymesnių kritulių, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas. Tuo metu per abi Kalėdų dienas pragiedrulių taip pat nenusimato, tačiau truputėlį sustiprės vėjas.
Lietuva | 3 MIN.
0
Z ir Alfa kartos mokiniai keičia mokymosi taisykles. Jie užaugo skaitmeninėje erdvėje, kur informacija pasiekiama akimirksniu, todėl tik tradicinių mokomųjų priemonių sprendimų jau nebepakanka. Šiandien mokymosi priemonės turi būti ne tik informatyvios, bet ir interaktyvios, vizualiai patrauklios, suteikiančios greitą grįžtamąją informaciją, atkreipia dėmesį pedagogai.
Lietuva | 5 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl galimo interesų konflikto Šiaulių savivaldybėje. Etikos sargai aiškinsis, ar miesto meras Artūras Visockas, pasirašęs potvarkį dėl finansinės paramos skyrimo sesers sutuoktinio įmonei, tinkamai laikėsi viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimų, pranešė VTEK.
Politika | 2 MIN.
1
Šią savaitę Pašušvio bendruomenės namuose vyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, Tarybos narys Karolis Balsys ir Grinkiškio seniūnė Giedrė Bložienė.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Sulaukęs 74 metų mirė britų dainininkas Chrisas Rea, kurio dainų sąraše yra ir šventinis hitas „Driving Home For Christmas“, pirmadienį pranešė jo šeimos atstovas.
Pasaulis | 3 MIN.
3
Aukščiausiojoje Radoje sudaroma darbo grupė, skubiai nagrinėsianti galimybę karo padėties metu surengti prezidento rinkimus Ukrainoje, „Telegram“ platformoje pranešė partijos „Tautos tarnas“ parlamentinės frakcijos vadovas Davydas Arachamija.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
Naktį Kelmėje policijos pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė du vaikinus, pas kuriuos rado galimai narkotinių medžiagų.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vagys pasidarbavo Šiaulių rajone. Policijai pranešta apie dingusius statybos įrankius.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Ankstų pirmadienio rytą Naujojoje Akmenėje sulaikytas neblaivus vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Pirmadienį vienoje centrinės Šiaulių dalies sankryžoje laikinai neveikia šviesoforas. Apie tai vairuotojus ir kitus eismo dalyvius perspėja bendrovė „Šiaulių šviesa“.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Kalvarija
Šeštadienį šalyje buvo užregistruoti 43 eismo įvykiai, iš kurių 4 įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės, pranešė Policijos departamentas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. apie 17 val. Kalvarijos savivaldybėje, Naujienėlės kaime automobilis „Opel Astra“, vairuojamas moters (gim. 1972 m.), nuvažiavo nuo kelio.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0
„Šiaulių-Vilmers“ (8-3) krepšininkės į Naujuosius metus žengs turėdamos „Open Smart Way MLKL“ šešių laimėtų mačų seriją. Aurimo Andrušaičio merginos Rokiškyje 76:59 (17:9, 11:19, 29:17, 19:14) užtikrintai nugalėjo „MKK Panevėžį“ (1-11).
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Artėjant šventoms Kalėdoms Naujojo Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto studentai pritarė dekano Rimanto Daugino pasiūlymui surengti gerumo akciją. Juk Adventas – laukimo ir gerų darbų metas. Šios akcijos tikslas – pasidalinti šventine nuotaika, nuoširdžiu dėmesiu ir bendryste su tais, kuriems ypač svarbus žmogiškas ryšys. Parodyti, kad jie nėra pamiršti ir svarbūs mūsų bendruomenei.
Kultūra | 4 MIN.
0
Spalio 24 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos 7–8 klasių mokiniai, vadovaujami gamtos mokslų mokytojų, dalyvavo Nacionaliniame aplinkos apsaugos egzamine. Ši iniciatyva puikiai dera su progimnazijos siekiu puoselėti atsakingą požiūrį į aplinką – mokykla aktyviai dalyvauja įvairiuose „Tvarios mokyklos“ projektuose, skatindama mokinius kurti prasmingus pokyčius savo kasdienybėje.
Jaunimas | 2 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių skyrius sulaukė reikšmingos paramos iš Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Ankstukai“ — dovanos, kurios tiesiogine prasme suteikia šilumos, saugumo ir palengvina kasdienę slaugą patiems mažiausiems pacientams.
Sveikata | 3 MIN.
0
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pirmadienį Šiaulių mieste ir rajone atlieka baigiamuosius apsaugų apuokams montavimo darbus ant elektros linijų atramų. Tam, kad būtų spėta apsaugas sumontuoti iki švenčių, vienu metu dirba 20 žmonių.
Gamta | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Alytus
Lietuva
Lietuvos nacionalinis muziejus jau kelerius metus kuria edukacines veiklas kartu su įvairiomis bendruomenėmis. Ši istorija, prasidėjusi dar 2023 metais, virto kur kas daugiau nei socialinės atsakomybės įgyvendinimu. Ji tapo prasminga draugyste tarp muziejaus, vaikų su negalia bei jų tėvų ir globėjų asociacijos „Mirabilia“ ir Kotrynos – jaunos moters, gyvenančios Alytuje, turinčios cerebrinį paralyžių, kuri sėdėdama vežimėlyje drąsiai veda ekskursijas lankytojams.
Veidai | 5 MIN.
0
„Man atrodo, tai buvo juodžiausias etapas mano gyvenime, nes byrėjo tiek šeima, tiek grupėje skandalai, nesutarimai. Atrodė, kad tai niekada nesibaigs, kad nėra šviesos tunelio gale, ir tu turi tiesiog susirinkti save į vieną vietą ir ieškoti sprendimų“, – taip pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ prabils dainininkė, grupės „Šeškės“ narė Ingrida Martinkėnaitė.
Veidai | 4 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kiaulės liežuvis – išraiškingo skonio, nebrangus patiekalas, kurį lietuviai dažniausiai valgo vieną, su majonezu ar garstyčiomis. Tačiau pakanka vos keleto gudrybių ir maistingas bei sotus kiaulės liežuvis gali tapti tikru virtuvės atradimu. „Maximos“ maisto gamybos technologas dalijasi keletu patarimų, kaip liežuvį paversti išskirtiniu šventiniu patiekalu.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Kiekviena šeima turi savo Kūčių stalo patiekalų tradicijas – vieniems tai silkė su svogūnais, keptas karpis, o kiti šventinės vakarienės neįsivaizduoja be lašišos. Nors receptai skiriasi, visus vienija bendras ingredientas – žuvis. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvį bei jūros gėrybes ir siūlo išbandyti abejingų nepaliksiantį nebrangų receptą, kuris puikiai tiks ir Kūčių vakarienei.
Virtuvė | 5 MIN.
0