Metų kurjere tapusi panevėžietė Jogailė Dulevičiūtė: „Šis darbas tinka ir vyrams, ir moterims“

OmnivaLT_kurjerė_Jogailė_Dulevičiūtė (3)
Lietuva
„Omniva LT“ kurjerė Jogailė Dulevičiūtė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ar moterys gali dirbti kurjerėmis? Apie tai Etaplius.lt projekto IŠŠŪKIS MOTERIMS dalyvės kalbėjosi su „Omniva LT“ metų kurjere Jogaile. Jauna mergina pasidalino, su kokiais iššūkiais susiduria bei kokių savybių reikia, norint moterims tapti kurjerėmis.

Stereotipiškai darbas logistikoje laikomas vyrišku. Kita vertus, šį stereotipą kasmet vis labiau paneigia statistika: remiantis šiemet bendrovės „Gartner“ vykdyta apklausa, net 26 proc. tiekimo grandinės vadovų pozicijų šiandien užima moterys. Tai – šio sektoriaus rekordas ir ryškus pokytis nuo 19 proc., kurie buvo fiksuoti pernai. Sekant šia tendencija – moterų juntamai daugėja logistikos sektoriuje, o dar vienas to įrodymas – „Omniva LT“ metų kurjere Lietuvoje tapusi Jogailė Dulevičiūtė.

„Kurdami darbo vietas logistikoje, mes niekada neprioretizuojame konkrečios lyties, veikiau ieškome kolegų, kurie atitiktų kertines mūsų vertybes – atvirumą ir rūpestį. Pavyzdžiui, svarbiausias kriterijus, kurį keliame savo kurjeriams – noras nudžiuginti klientus bei supratimas, kad kiekviena siunta yra kažkam ypatinga. Taip pat tikime, kad taip sukuriame prasmingą ir gerą patirtį ne tik savo klientams, bet ir darbuotojams“, – pasakoja Mėta Šiaučiulienė, „Omniva LT“ personalo partnerė.

Netikėta darbo pradžia

Pasak M. Šiaučiulienės, už puikius darbo rezultatus, iniciatyvas, sėkmingus projektus, pokyčius ar komandiškumą kasmet bendrovėje yra apdovanojami įvairių padalinių darbuotojai. Šiemet „Metų kurjerės“ titulas kolegų sprendimu atiteko Jogailei Dulevičiūtei, kuri prisipažįsta, kad darbo pradžia šioje pozicijoje jai buvo netikėta, tačiau lemtinga. 

„Spalio mėnesį jau bus metai kaip dirbu „Omniva LT“ kurjere. Kai išsiunčiau savo gyvenimo aprašymą, net nesitikėjau, kad mane pakvies į darbo pokalbį, o juo labiau – įdarbins. Tuo metu ir pati galvojau, kad šiam darbui labiau ieškomi vyrai. Labai nustebau, kai sulaukiau skambučio ir kvietimo į darbo pokalbį. Vėliau turėjau galimybę iš arčiau susipažinti su šiuo darbu ir pabandyti su kitu kurjeriu padirbėti. Iš šono tai, ką mačiau, nepasirodė sunku, todėl jau greitai bus metai, kaip dirbu. Pati esu sportuojanti, tad fizinių jėgų šiam darbui turiu pakankamai“, – išskyrė J. Dulevičiūtė. 

Pasak metų kurjere tapusios darbuotojos, šis darbas tinka ir vyrams, ir moterims. Kita vertus, ji atkreipia dėmesį, kad reikia būti nusiteikus fiziniam darbui, nestokoti ištvermės, mokėti bendrauti su klientais ir organizuoti savo darbo eigą.

Lankstus grafikas ir draugiški kolegos

„Pastebėjau, kad mano kolektyvas – labai draugiškas, todėl darbe nėra jokios įtampos. Yra nemažai įmonių, kurių vadovai ar kiti darbuotojai, užimantys aukštesnes pareigas, dažniausiai  yra linkę rodyti savo viršenybę, daro spaudimą. Bet mano patirtis dirbant Panevėžio terminale yra visiškai kitokia: visi yra žmogiški, bendraujantys ir draugiški, o dėl tokio kolektyvo ir į darbą eiti smagiau“, – pabrėžė J. Dulevičiūtė. 

Be kitų privalumų dirbant kurjeriu, Jogailė išskyrė lankstų darbo grafiką ir galimybes lengviau planuoti savo laisvalaikį: „Kadangi profesionaliai sportuoju ir dažnai važiuoju į varžybas, man nuolat reikėdavo koreguoti savo darbo grafiką. Todėl dirbant kurjere, man asmeniškai labai didelis šio darbo pliusas yra lankstumas. Pavyzdžiui, prireikus išeiginės aš galiu atidirbti kitą dieną, todėl nenukečia nei darbas, nei sportas“.

 

Galimybė išbandyti kurjerio darbą 

Personalo partnerė Mėta Šiaučiulienė išskyrė, jog prasidėjusi sezoninė samda yra puikus metas norintiems save išbandyti tokiame darbe. 

„Dabar itin palankus metas išmėginti, ar toks darbas jums tinka, nes pradėjome sezoninę darbuotojų paieškos kampaniją. Sezoninį darbą įprasta sieti su vasara, tačiau mūsų versle pats darbų įkarštis fiksuojamas metų pabaigoje, ruošiantis Kalėdoms. Todėl būtent rudenį pradedame aktyvią darbuotojų paiešką į kurjerių, siuntų skirstytojų ir klientų aptarnavimo specialistų pozicijas. Taigi skirtinguose šalies miestuose galima pasimatuoti kurjerio profesiją. Žvelgiant iš potencialaus darbuotojo pozicijų, tai – puiki galimybė realiai išmėginti šį darbą bei užsitikrinti konkurencingą atlyginimą“, – sakė M. Šiaučiulienė. 

Norintiems sužinoti daugiau apie reikalavimus, galimybes ir išskirtinumus kurjerių komandoje ar kitame bendrovės „Omniva LT“ padalinyje: https://karjera.omniva.lt/darbo-pasiulymai.

O projekto IŠŠŪKIS MOTERIMS dalyvių pokalbį su Jogaile jau netrukus stebėkite Etaplius.lt 

Reklama