Metas kraustytis: kaip suplanuoti persikraustymą?

Metas kraustytis: kaip suplanuoti persikraustymą?
Vilnius
Asociatyvi Pexels.com nuotr.
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kiekvienas, kuris bent kartą gyvenime kraustėsi iš vienų namų į kitus, gali paliudyti, jog tai sudėtingas, daug nervų ir kantrybės pareikalaujantis procesas. Daiktų atsirinkimas, planavimas, pakavimas, pervežimas, naujos vietos tiems patiems daiktams suradimas... Tai užima daug laiko, kelia nemažai streso, taip pat reikia ir fizinių jėgų. Kaip šį procesą galima palengvinti? Atsakymas – vadovautis specialistų patarimais arba užsisakyti jų paslaugas.

Gavę naujų namų raktus turite nuspręsti, ar norite persikraustymo imtis patys, ar perkraustymo paslaugas patikėsite specialistams.

Žinoma, galima rinktis ir kombinuotą variantą. Galite daiktus pakuoti patys ir perkraustymo paslaugas teikiantys asmenys juos saugiai perveš ir iškraus, arba galite daiktų pakavimą patikėti krovėjams, o pervežti juos iš vienos vietos į kitą savo transportu.

Svarbiausia visada turėti veiksmų planą. Taigi, kaip pasiruošti persikraustymui?

 • Apžiūrėkite namuose esančius daiktus. Tikriausiai visų daiktų jums nereikės. Kiekvieną atidžiai apsvarstykite - išmesti ar palikti.

 • Atskirai pasidėkite itin reikalingus dokumentus ir kitus daiktus, kad, vykstant sumaiščiai, netyčia jų neišmestumėte.

 • Pakuodami daiktus, viską dėliokite į dėžes, ant kurių yra užrašyti patalpos, kurioje yra daiktų vieta, pavadinimai, pavyzdžiui, virtuvė, vonia ir panašiai.

 • Į dėžes pradėkite dėti nereikalingiausius, mažiausius daiktus.

 • Pasirūpinkite daiktų saugumu. Dėžės turi būti su tvirtu dugnu ir gerai užklijuotos, o lengvai dūžtantys ar lūžtantys daiktai - apsupti laikraščiais, plėvelėmis ar skudurais.

 • Suplanuokite, kurie daiktai ir dėžės turėtų namus pasiekti kuo greičiau – žinosite, ką jums, ar perkraustymo paslaugas teikiantiems asmenims vežti pirmiausia.

 • Įvertinkite visų pervežamų baldų matmenis ir apsvarstykite išnešimo galimybes.

 • Pasirūpinkite išnešamais baldais. Nepamirškite išimti visų nepritvirtintų lentynų, iškraustykite stalčius, nusukite baldų kojas, atskirkite baldų rėmus. Trapius baldus ir daiktus, pavyzdžiui, veidrodžius, gerai įpakuokite. Taip pat apsaugokite įbrėžimams neatsparius paviršius. Tam galite panaudoti ir patalus ar pledus, kuriuos taip pat reikės pervežti.

 • Ypatingą dėmesį skirkite elektroniniams prietaisams.

 • Suplanuokite krovimą į transportą. Jei dėl kokių nors priežasčių negalite pasinaudoti profesionalų pagalba, pasistenkite, kad transportas būtų kuo arčiau plačių durų ir kad pernešimo vietoje vyktų kuo mažiau judėjimo.

 • Iškraunant daiktus, pasirūpinkite jų vieta. Jie turėtų jau iškart būti dedami į jiems skirtas vietas. Pasistenkite dėžes padėti tokioje vietoje, kurioje netrukdytų praėjimo ir nereiktų kilnoti.

Pervežant krovinį visuomet atsižvelgiama į jo svorį, transportavimo patogumo galimybes, ir, jeigu krovinys sveria pakankamai daug, nustatoma fiksuota, dažniausiai didesnė kaina nei įparstinis valandinis tarifas, tai turite turėti omenyje, jeigu nuspresite pervežti, tarkime, pianiną. Taip pat yra svarbu objekto aukštas, laiptelių pakopų skaičius (jeigu krovinys yra labai sunkus), esant šiems veiksniams, skaičiuojama papildoma kaina. Dažniausiai žmonės tikisi paskambinę kontaktiniu telefonu kitą dieną tikėtis krovėjų vizito, tačiau šiais laikais itin reta įmonė gali pasiūlyti tokį optimistišką laiką. Planuodami pervežimą, perkraustymą trunkantį ilgiau nei 4-5h, stenkitės tą daryti ne vėliau kaip prieš savaitę. Krovinių pervežimu rūpintis tenka ištisus metus, nors ir nėra sezono tokiai paslaugai, tačiau dažniausiai krovinių pervežimą organizuojančios įmonės trumpesnes eiles gali pasiūlyti rugsėjo bei vasario mėnesiais. Pagal užsakymų istoriją galima matyti, jog šiais mėnesiais kažkodėl vangiausiai užsakomas yra perkaustymas ar daiktų pervežimas, tad jeigu planuojate rimtesį ofiso, buto ar namo kraustymą, rekomenduotina planuotis šiais mėnesiais. - Edgaras, kraunamvezam.lt vadovas.

 

Remiamas turinys