Mero rinkimai Visagine: iki 19 val. balsavo 45,41 proc. rinkėjų

Visaginas
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Sekmadienį Visagine vykstančiame pakartotiniame mero rinkimų antrajame ture, kuriame varžosi „valstiečių“ iškeltas Erlandas Galaguz bei „Laisvė ir teisingumas“ partijos deleguojama Dalia Štraupaitė, iki 19 val., Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, balsavo 45,41 proc. rinkėjų.

Rinkimų dieną prie balsadėžių atėjo 34,26 proc. rinkėjų. Dar 11,15 proc. jų dalyvavo išankstiniame balsavime.

Iš viso balsuoti renkant Visagino savivaldybės merą teisę turi daugiau kaip 17,3 tūkst. šios savivaldybės rinkėjų.

ELTA primena, kad kovo 5 d. vykusiame pirmajame savivaldybių merų ir tarybų rinkimų ture Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas E.

Galaguz surinko 29,39 proc. rinkėjų balsų, o antroje vietoje likusi „Laisvė ir teisingumas“ partijos kandidatė D. Štraupaitė – 23,77 proc. balsų.

Visgi po pirmojo turo Visagino rajono savivaldybėje kilo teisinis chaosas. Panevėžio apygardos teismui patikslinus savo sprendimą buvusios

Visagino merės D. Štraupaitės byloje dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir nurodžius, kad politikei uždrausta būti renkamai mere, kovo 9 d. VRK pašalino partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovę D. Štraupaitę iš Visagino mero rinkimų, kuriuose ji tuomet jau buvo patekusi į antrą turą. Tiesa, situacija pasikeitė jau kovo 13 d., kai Apeliacinis teismas panaikino Panevėžio apygardos teismo sprendimo dalį dėl draudimo D. Štraupaitei būti renkamai į merus.

Tą pačią dieną VRK, remdamasi minėtu teismo sprendimu, sugrąžino D. Štraupaitę į rinkimus.

Visagino mero postą kovo 19 d. savivaldos rinkimuose laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas (LVŽS) Erlandas Galaguz, sulaukęs 52,15 proc. rinkėjų palaikymo.

Tuo metu partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatė į mero postą šiame mieste Dalia Štraupaitė surinko 46,24 proc. rinkėjų balsų.