Mero rinkimai Vilniaus miesto savivaldybėje: susirungsiančių antrajame ture debatai

Vilnius
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Nuspręsti, kas užims Vilniaus miesto savivaldybės mero kėdę, pirmajame ture nepavyko. Tai bus aiškinamasi pakartotiniuose rinkimuose. Debatuose sutiko dalyvauti abu kandidatai į merus – Valdas Benkunskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Artūras Zuokas (Partija „Laisvė ir teisingumas“).

Suskaičiavus balsus iš visų apylinkių, V. Benkunskas surinko 30,79 proc. rinkėjų balsų, A. Zuokas užsitikrino 21,40 proc. rinkėjų palaikymą.

Dėl sostinės mero posto rungėsi 16 kandidatų.

Debatai prasidėjo abejų kandidatų prisistatymu. V. Benkunskas padėkojo rinkėjams, tuo tarpu A. Zuokas tą laiką išnaudojo nepraleisdamas progos kritikuoti konkurento.

„Laisvės ir teisingumo“ kandidato netrukus teirautasi, kodėl pasirinkęs strėlių leidimo į oponentą strategiją. V. Benkunskas paklaustas, ar sėkmingai įveiktų krizę, įvardijo esant miesto vadovybėje nuveiktus darbus sprendžiant problemas.

Palietus Vilniaus šilumos tinklų probleminę situaciją įsiplieskė diskusija. Abu kandidatai vienas kitam negailėjo kritikos dėl veiksmų, kurių buvo imtasi bandant suvaldyti energetikos krizę.

Kandidatai buvo pasiruošę klausimų vienas kitam. A. Zuokas teiravosi apie narkotinių medžiagų dekriminalizavimą ir vartojimo problemą sostinėje, nepotizmą. V. Benkunskas laukė atsakymų į klausimus apie Vilniaus detalųjį planą ir miesto išplanavimą bei šilumos tinklų arbitražinę bylą.

Debatų žiūrovai domėjosi gyventojams aktualiomis temomis apie viešojo transporto viziją ir troleibusų atsisakymą, romų integravimo į visuomenę ir narkotikų platinimo problemą, ar kandidatai gintų Lietuvą užpuolus Rusijai ir kiek paaukojo Ukrainai.

Vilniečiai teiravosi, kaip Vilniaus savivaldybėje bus mažinamas skurdas, taip pat apie skurdo mašininimą Vilniaus savivaldybėje, istorinės atminties įamžinimą, seniūnijų infrastruktūros viziją, Lukiškių aikštės įveiklinimą.

Debatų pabaigoje kandidatai į sostinės merus įvardijo po 3 dalykus, kuriuos pasižada įvykdyti per kadenciją, jei bus išrinkti.

Visą diskusiją galite žiūrėti vaizdo įraše: