PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2023 m. Rugsėjo 1 d. 14:56

MERIDIANAI, MEDITACIJA, ATSIPALAIDAVIMAS

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


276944

Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacijoje „SALVIA“, įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą sveikatinimo projektą „Ištarkime gyvenimui TAIP“, rugpjūčio 31 dieną svečiavosi nuostabi lektorė Edita Esenku Šimkutė. Klausėme labai įdomią paskaitą apie žmogaus kūno meridianus, kūno blokus, meditaciją, minčių ir kūno atpalaidavimą.

Edita Esenku Šimkutė – pirmoji Lietuvoje sertifikuota DAO praktikų instruktorė, papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistras. Žinias jau 10 metų semia iš kinų meistro Manteko Čija (Mantak Chia). Reguliariai važiuoja pas savo mokytoją tobulintis į jo organizuojamus mokymus Tailande.

Mes turime daug teorinių žinių apie įvairias sveikatinimosi praktikas, žinome apie akupunktūros taškus, tačiau nesame patyrę, nesame pajautę energijos judėjimo. Kas tai?

Edita sako – „Či“ arba kitaip įvardinus, gyvybinės energijos, egzistavimą mokslas yra jau įrodęs. Mes sudaryti ne tik iš kraujagyslių, limfagyslių, bet ir energetinių kanalų – meridianų. Tik laiko klausimas, kada ši tema bus dar plačiau išnagrinėta, bet progresas yra – apie qigong/ ciguno praktikų teigiamą poveikį žmogaus sveikatai yra daugiau nei 4000 straipsnių, publikuojamų moksliniuose žurnaluose. Paprasčiausias būdas pradėti jausti „či“ – sudėti rankas ant pilvo arba priešais pilvą ir vizualizuoti ugnies kamuolį. Po kurio laiko pradėsite jausti fizinę šilumą pilve.

Bambukinių šluotelių pagalba aktyvinome ne tik meridianus (rankas, kojas, nugarą), bet ir vidaus organus. Taikant kvėpavimo sulaikymo techniką stuksenome per plonąjį ir storąjį žarnyną, skrandį, blužnį, kasą, kepenis, pilvo apačioje esantį seksualinį centrą, švelniai prastuksenome inkstus ir plaučius. Kodėl taip?

Edita paaiškino, jog senovės daoistai tikėjo, kad taip galime pažadinti savo kūną, priversti atsistatinėti, šiuolaikine kalba kalbant – skatinti ląsteles dalintis taisyklingai. Bambukinės šluotelės čiuženimo garsas veikia raminančiai, o vibracija eina apie 3 cm gilyn į kūną, tuo tarpu, jei stuksename tiesiog savo ranka, daugiau veikiame odos paviršių. Tuo būdu stipriname savo vidaus organus, o taikant kvėpavimo sulaikymo techniką galime padėti savo kūnui, kad organai nepradėtų leistis žemyn ir moterims pradėti spausti šlapimo pūslės.

Dar mokėmės ir patyrėme šešių gydomųjų garsų meditaciją, kuri padeda pajausti gilesnį energijos tekėjimo pojūtį meridianais, geriau paleisti baimes, negatyvias emocijas, kurios mums trukdo ir mus riboja (gėdą, nemeilę sau, kritiką, įvairias fobijas, ypač atėjusias iš vaikystės), trukdo giliau eiti į save.

Lektorės suteiktos naudingos žinios ir praktiniai mokymai leis mums dar giliau domėtis savo kūnu ir sveikatinti jį. Kad tai veiktų, kad padėtume sau, kad stiprintume save, kad išmoktume atsipalaiduoti, pažadėjome sau kasdien sąmoningai tęsti išmoktas praktikas.

Reklama


Foto galerija: