PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Spalio 12 d. 12:07

Meras Vietos savivaldos dieną: verslininkai ir savivaldos darbuotojai yra vienodai svarbūs

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


16905

„Čia susirinko tie žmonės, kuriuos vadina biurokratais ir kitais ne pačiais gražiausiais vardais. Bet tai juk tie patys mūsų bendruomenės žmonės. Tie patys broliai seserys, žmonos ir vyrai. Tai tie žmonės, kurie dirba darbą, kuris labai reikalingas. Kai verslas sako, kad mes išlaikome jus, aš sakau priešingai. Mes esame vartotojai. Ir vartojame tai, ką sukuria verslas. Visi esame vienodai svarbūs, vienodai mylimi. Ir ši diena tam, kad atkreipti dėmesį, kad yra žmonės, kurių pareigos užtikrinti viešąją tvarką, viešąjį gyvenimą plačiąja prasme kaip savivalda“, - kalbėjo rajono meras Skirmantas Mockevičius savo sveikinimo kalboje Vietos savivaldos dienos proga susirinkusiems į didžiąją savivaldybės salę antradienį.

Spalio 10-ąją savivaldybės administracijos darbuotojai, tarybos nariai, seniūnai rinkosi į didžiąją salę ne tik pozityvaus mąstymo pasimokyti - šventiniai renginiai prasidėjo paskaita, po kurios apdovanoti po 10 bei 30 metų rajono savivaldoje dirbantys specialistai bei jaunieji "plenciukai".

Nuo 2007-ųjų metų Lietuvoje minima Vietos savivaldos diena. Šią dieną galima laikyti savivaldybių tarnautojų profesine švente, tačiau kartu tai ir visų žmonių šventė, nes visi gyvename tam tikroje savivaldoje.

Vietos savivalda – tai valstybės teritorijos administracinio vieneto – savivaldybės – teisė laisvai ir savarankiškai tvarkytis tam tikroje teritorijoje pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus. Šią teisę įgyvendina asmenys, kuriuos kas ketverius metus renka savivaldybės gyventojai.

Lietuvoje yra 60 savivaldybių. Palyginti su kitų šalių savivaldybių skaičiumi, tai nedidelis skaičius. Pvz., Austrijoje yra 2500 savivaldybių. Kuo mažiau savivaldybei priklauso žmonių, tuo geriau vietinė valdžia gali pažinti jos gyventojus, pasirūpinti jų problemomis, rūpesčiais.

Savivaldybės Lietuvoje kūrėsi 1918 –1919 metais, tačiau jų atsiradimo šaknys glūdi kur kas giliau. Dar pirmykštės bendruomeninės santvarkos metu gimininė ir teritorinė bendruomenė buvo savivaldi, nes pati tvarkė visus savo gyvenimo klausimus. Tai galima laikyti savivaldaus tvarkymosi užuomazga.