Meras susipažino su vykdomais kelių ir gatvių tvarkybos projektais

Radviliškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Radviliškio rajono savivaldybės inf.

Gegužės 17 dieną įvertinti Radviliškio rajono kelių ir gatvių tvarkybos darbai, vykdomi 2023 metais. Apžiūrėti darbai, vykdomi Radviliškio miesto Vingėliškio gatvėje, Šeduvos mieste – privažiuojamajame kelyje prie būsimo „Dingusio štetlo“ muziejaus, kelio atkarpoje per Mažulių kaimą Pakalniškių seniūnijoje, S. Nėries gatvėje Baisogaloje.

Su vykdomų projektų eiga susipažino, apie kelių ir gatvių priežiūrą, darbų kokybę su darbus atliekančių rangovų atstovais diskutavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas ir šio skyriaus vyriausiasis specialistas Rolandas Tamutis.

Daugiau skiriamų lėšų – daugiau atliktų darbų

„Vingėliškio gatvė buvo labai apleista, trukdė ir eismui, ir eismo saugumas nebuvo užtikrinamas, dabar čia – nauja danga, patogus privažiavimas, pėsčiųjų ir dviračių takai. Dabar tikrai patogiau bus žmonėms aplankyti savo artimųjų kapusׅ, – sakė k. Račkauskis, apžiūrėjęs vykdomus darbus Vingėliškio gatvėje.

Pasak mero, norėtųsi, kad būtų atliekama daugiau kelių ir gatvių tvarkybos darbų, bet deja, finansavimas nėra begalinis. „Finansavimo trūkumas neleidžia mums sutvarkyti tiek, kiek reikia gyventojams, bet dėsime visas pastangas, kad tai pasikeistų. Stengsimės sutvarkyti kuo daugiau gatvių, kad žmonėms būtų patogiau jomis naudotis. Mūsų dėmesio laukia viešosios erdvės, dviračių takai, šaligatviai. Kiek tik bus įmanoma, dėsime visas pastangas, kad finansavimas šiai sričiai didėtų“, – sakė jis. 

Pasak mero, kitais metais planuojama didinti finansavimą šiai sričiai, daugiau dėmesio skirti ilgą laiką užmirštiems kaimo žvyrkeliams. „Kaimo žvyrkeliai – didelė problema. Norisi suformuoti kelius, juos tinkamai sutvarkyti, kad nebūtų tokių dalykų, kaip šią žiemą, kai dalis tokių kelių buvo tiesiog nepravažiuojami“, – kalbėjo meras.

2023 metais – apie 20 kilometrų asfalto

Pasak Gintauto Vičo, Savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo, šiais metais planuojama rekonstruoti, kapitaliai suremontuoti ar pagerinti žvyro dangas apie 20 kilometrų vietinės reikšmės kelių ir gatvių Radviliškio mieste ir rajono seniūnijose. 

Asfalto danga bus klojama Vedreikiuose (Grinkiškio seniūnija), Mažuliuose (Pakalniškių seniūnija), kapitalinio remonto darbai bus pradėti Jokūbiškio kaime (Šiaulėnų seniūnija), Džiugoniuose (Sidabravo seniūnija), Kutiškiuose Pievų gatvėje, Ožaičiuose (Sidabravo seniūnija). Radviliškio mieste bus tvarkomos Vingėliškio, J. Basanavičiaus, Kovo 11-osios, Birutės gatvės. Pasak. G. Vičo, yra ir daugiau parengtų projektų, bet jiems įgyvendinti reikia lėšų. „Daugiau dėmesio reikalauja keliai ir gatvės su žvyro danga, tiek vasarą, tiek žiemą tokie keliai kelia nepatogumų gyventojams“, – sakė jis.

Šiais metais, kaip ir pernai, keliams ir gatvėms tvarkyti skirta per keturis milijonus eurų, iš jų 2,4 milijono eurų yra kelių plėtros ir priežiūros programos lėšos, likę 1,9 milijono – savivaldybės lėšos kelių esminiam pagerinimui. Beje, prie vietinės reikšmės kelių ir gatvių tinklo pagerinimo prisideda ir fiziniai ir juridiniai asmenys. 

Rangovų pajėgumai – riboti

G. Vičas pasidžiaugė kelių tvarkybos darbus atliekančių rangovų profesionalumu. „ Visi mūsų rangovai – UAB „Limega“, UAB „Šiaulių plentas“, AB „Kelių priežiūra“, UAB „RadSta“, UAB „JK ranga“ – dirba gerai, žinoma, pasitaiko visko, bet visada kalbamės, taisytinos vietos būna sutvarkomos. Tikiuosi, kad visi darbai bus atlikti laiku. Rangos sutartys yra pasirašytos, rangovai žino savo įsipareigojimus, tad jiems lieka tik dirbti“, – sakė G. Vičas.

Pasak jo, planuojant darbus, reikia atsižvelgti ir į rangovų galimybes. „Papildomai lėšų skirti galima, bet dar du papildomi milijonai prie esamo finansavimo, ir būtų pasiekta rangovų galimybių riba. Tikiuosi, kad kitais metais dar apie 20 kilometrų vietinės reikšmės kelių ir gatvių bus sutvarkyta“, – planais pasidalijo G. Vičas.