Meras R. Malinauskas susitiko su skulptūros J. Marcinkevičiui kūrėjais

DSC02270-Enhanced-NR-48081
Druskininkai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Druskininkų savivaldybė

Šią savaitę Druskininkų savivaldybėje apsilankė ir su savivaldybės vadovais ir specialistais susitiko paukštį vaizduojančios skulptūros, skirtos poeto Justino Marcinkevičiaus atminimui, autoriai – skulptorius Vidmantas Gylikis ir architektas Linas Krūgelis.

„Džiaugiuosi, kad skulptūros autoriai sutinka savo kūrinį statyti Druskininkuose. Pasikalbėjome apie vietą, kurią parinkome skulptūrai ir padiskutavome apie jos medžiagiškumą bei pritaikymą žalioms parko erdvėms. Sutarėme, kad skulptūra Justinui Marcinkevičiui atminti Druskininkuose turėtų iškilti kitų metų pabaigoje. Per tą laiką, kol bus gaminama skulptūra, vyks parko įrengimo darbai. Taip pat kalbėsimės su mecenatais, ieškosime, kas prisidės prie J. Marcinkevičiaus atminimo įamžinimo Druskininkuose“,  – po susitikimo sakė meras R. Malinauskas.

Primename, kad rugpjūčio mėnesį buvo nuspręsta Druskininkuose įamžinti poeto, prozininko, dramaturgo, vertėjo, akademiko Justino Marcinkevičiaus atminimą.

Pas J. Marcinkevičius itin mylėjo Druskininkus, dažnai juose lankydavosi, kurorte parašyti jo vertingiausi kūriniai. Pavyzdžiui, sanatorijoje „Dainava“ 1968 metais per 12 dienų Justinas Marcinkevičius parašė istorinę dramą „Mindaugas“.

Druskininkų savivaldybėje lankėsi ir poeto artimieji, kurie pabrėžė, kad J. Marcinkevičių žavėjo gamta. Ir šeima labiausiai norėtų matyti jo atminimą įamžintą ne sostuose, o simboliuose, tokiuose kaip knyga, paukštis, plunksna, medis.

Rugsėjį organizuotame susitikime su verslo, meno, kultūros atstovais, idėjos mecenatais ir ją palaikančiais bendruomenės atstovais buvo apsispręsta, kad J. Marcinkevičiaus atminimo įamžinimui labiausiai tinkama vieta – parkas greta Kultūros ir kongresų rūmų, o skulptūra, vaizduojanti paukštį, atspindės J. Marcinkevičiaus kūrybą, asmenybę ir taps parko akcentu.

Visus, palaikančius idėją įamžinti poeto J. Marcinkevičiaus atminimą Druskininkuose, kviečiame prisidėti pagal galimybes – kiekvienas euras yra svarbus ir reikalingas.

Tam tikslui mes atidaryta speciali tikslinėms lėšoms skirta sąskaita:

Druskininkų savivaldybės administracija

LT057300010002225631, AB Swedbank

Pavedimo paskirtyje galite nurodyti: Marcinkevičiui skirtam paminklui.