Meras B. Markauskas: situacija dėl potvynio stabilizavosi, viena šeima evakuota

DSC00457
Klaipėda
BNS / Fotobankas nuotr.
Milena Andrukaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Savaitgalį dėl tirpstančio sniego ir kritulių Minijos upei patvinus iki stichinio lygio, situacija antradienį stabilizavosi, vieną šeimą pirmadienį teko evakuoti, sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

„Šiek tiek geriau, bent antrai valandai dienos penkiais centimetrais krito vandens lygis ties Priekule ir ties Lankupiais, aišku, tai nedaug, bet, kadangi pylimų niekur nepralaužė, vis tiek situacija ramesnė“, – BNS antradienį sakė B. Markauskas.

Pasak mero, vieną šeima šeima iš Šilininkų kaimo pirmadienį buvo evakuota, kadangi vanduo pradėjo tekėti į namą, bet daugiau žmonių apylinkėse grėsmė nekyla. Taip pat viena šeima iš to paties kaimo išvažiavo pati.

Šeštadienį B. Markauskas feisbuke paskelbė, kad tirpstant sniegui ir kelias dienas iš eilės nesiliovus krituliams vandens lygis Minijos upėje ties Priekule perkopė stichinį lygį.

Kretingos savivaldybėje Minija irgi patvino, kaip ir Akmenos upė, bet savivaldybė paskelbė, kad jau šeštadienį popiet vandens lygis ėmė kristi.

Minijoje ties Kartena šeštadienį po pietų, palyginti su matavimo duomenimis ryte, vandens lygis nukrito 6 cm ir siekė 491 cm (stichinis – 520 cm). Vandens lygis Akmenoje ties Kretinga taip pat nukrito 6 cm ir siekė 398 cm (stichinis – 420 cm).

Minija buvo patvinusi ir lapkritį, vanduo buvo apsėmęs kelių gyventojų sodybas. Nuo lapkričio 11 dienos Klaipėdos rajono savivaldybės mero posėdžio potvarkiu paskelbta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija Klaipėdos rajono savivaldybės Priekulės seniūnijos teritorijose dėl stichinio hidrologinio reiškinio, kai kyla pavojus žmogaus gyvybei.