Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Gegužės 14-osios vakarą Ignalinos krašto muziejus pakvietė į Muziejų nakties renginius. Neįprastu laiku buvo galima aplankyti ekspozicijas, dalyvauti parodos pristatyme, koncerte, meninėse veiklose. Visus susirinkusius pasveikinusi ir gražaus vakaro linkėjusi muziejaus direktorė Renata Veličkienė pirmiausia pasidžiaugė puikiu kolektyvu, naujomis idėjomis ir ekspozicijomis.
Šiltai pasveikintos muziejuje šauniai dirbančios Agnė, Inga, Jūratė, Janina. Minėta, kad prie Muziejų nakties renginių, skirtų Tarptautinei muziejų dienai, Ignalinos krašto muziejus prisijungė 2017 metais.
Pagrindiniu Muziejų nakties renginiu tapo skulptūros meno parodos ,,Po 40 metų“ atidarymas. Ignalinai prisistatė šeši 1980 metais tuometiniame Dailės institute mokslus baigę žinomi Lietuvos skulptoriai: ignalinietė Jolanta Raupelytė-Balkevičienė ir jos studijų draugai Gintautas Jonkus, Vilimas Ketvirtis, Kęstutis Musteikis, Juozas Šlivinskas, Viktoras Žentelis. Renginyje dalyvavo keturi iš garsiojo šešeto: Jolanta, Gintautas, Kęstutis ir Juozas. Žinomi kūrėjai labai paprastai ir nuoširdžiai pasakojo apie save, sunkų ir sudėtingą skulptūros meną, medžiagas ir jų prisijaukinimą, kukliai ir tarsi nenoriai – apie įvairius miestus puošiančius jų darbus. Visi džiaugėsi susitikimu ir bendra paroda, kuri parodo ilgą ir įdomų jų ieškojimų, atradimų, augimo ir brandos kelią. Kiekvienas galėtų pristatyti didelę personalinę parodą, tik kokia erdvė ją sutalpintų... Todėl svarbiausi darbai su autoriaus pristatymu muziejuje pateikiami atskiruose stenduose, o kai kurios didžiosios skulptūros – sumažintu variantu. ,,Mūsų kūryba remiasi akademine skulptūros ir kultūros samprata, stengiamės ugdyti Lietuvos kultūrą, primindami istorinių asmenybių ir faktų svarbą, parodydami savo poziciją šiandienos gyvenime...",– rašoma parodos pristatyme.
Paroda džiaugėsi ir menininkus sveikino Ignalinos krašto kūrėjai Nijolė Trinkūnienė, Aldona Jakubovskienė, Jonas Grunda. Ypač daug šiltų žodžių sulaukė Jolanta Balkevičienė, kuri Ignalinoje žinoma ne tik kaip skulptorė, bet ir labai savo gimtą miestą mylinti, tėvų sodyboje prie Gavaičio ežero dažnai laiką leidžianti ir jos aplinką bei aplinkines teritorijas gražiai tvarkanti bei nuolat besišypsanti moteris. Tiesa, pastaruoju metu jos šypseną temdo suplanuota ežeriuko urbanizacija, kuriai menininkė nepritaria, apie tai byloja ir viena parodos skulptūra. ,,Taip, menas visais laikais buvo ir protesto forma...“,– sakė ji.
Muziejaus nakties dalyvius labai maloniai nuteikė, pradžiugino šiltą muzikinį pasirodymą dovanojęs atlikėjas Matthieu Bruyndonckx. Belgas dainavo pranzūziškas dainas, o su publika bendravo lietuviškai, stengdamasis paaiškinti žodžių prasmę. Po koncerto jis sukūrė muzikinį foną skulptūras apžiūrintiems ir su menininkais bendraujantiems. Matthieu Bruyndonckx su šeima neseniai persikėlė gyventi iš Belgijos į Vilnių. Sėkmingai baigęs politikos mokslus, per pastarąjį dešimtmetį tapo profesionaliu muzikantu. Pianinas, saksofonas, vargonai ir dar keli instrumentai paklūsta muzikantui. Beje, Matthieu neseniai išleido knygą ,,La Dernière Révolution“. Ši knyga įkvėpta jį sužavėjusios Lietuvos istorijos ir kultūros, parašyta kaip dienoraštis, papildytas poezija ir dvasinėmis įžvalgomis.
Koncertu ir šiltu bendravimu su menininkais veiklos muziejuje dar nesibaigė. Pedagogė Živilė Šišovienė vedė mokymus ,,Rask save spalvose“. Visi norintys galėjo valandėlei nurimti ir pabūti su savimi kurdami spalvingus fraktalus. Tai viena iš terapijų, leidžiančių pažvelgti į giliausias mūsų pasąmonės gelmes, pažinti savo vidinį „aš“. Terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, reiškiančio „sudarytas iš dalių“ ir yra naudojamas tiek matematikoje, tiek ir įvardinant mus supančius reiškinius. Fraktalinės formos (chaotiškai besikartojančios, sudarančios tam tikrą tvarką) yra visur aplinkui mus – tai ir debesys, ir kalnagūbrių viršūnės, ir gėlių žiedlapiai, ir jūros bangos, ir medžių lapuose atsikartojanti paties medžio forma ir dar daug kitų.