REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Spalio 9 d. 20:58

Mėgstate sėdėti sukryžiavę kojas? Medikai turi jums blogų žinių

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius


247652

Dauguma mūsų neretai sėdime sukryžiavę kojas. Tokia sėdėsena ypač patinka moterims. Jei dėvime trumpesnę suknelę ar sijoną, sėdėjimas sukryžiuotomis kojomis padeda išvengti nepatogių situacijų, be to, taip atrodome grakščiau.

Tačiau koją ant kojos užsimesti mėgsta ir vyrai. Vis dėlto, tokia sėdėjimo maniera gali pridaryti daug daugiau problemų jūsų sveikatai, negu galėjote pamanyti. Medikai paaiškina, kodėl sėdėdami neturėtumėte kryžiuoti kojų.

Užkėlus vieną koją ant kitos ir kurį laiką taip sėdint, pėda ar koja gali nutirpti, nes spaudžiate tam tikrą nervą už kelio. Tačiau galūnės tirpimas nėra didžiausia problema, kurią sukelia tokia sėdėjimo poza.

Venų varikozė

Dažnai ir ligai sėdint sukryžiavus kojas, gali išsivystyti venų varikozė. Dėl spaudimo, kuris tenka kojoms, venos sienelės struktūra tampa pažeista. Nereikia bijoti susirgti venų varikoze, jei taip sėdite vos minutę ar dvi, tačiau jei reguliariai sukryžiuojate kojas ilgiau nei 10–15 minučių, varikozės rizika gerokai padidėja.

Netaisyklinga laikysena, skausmas

Sėdėjimas sukryžiuotomis kojomis taip pat nėra naudingas jūsų laikysenai ir gali sukelti didelį klubų bei nugaros skausmą. Svarbu kas 30 minučių keisti sėdėjimo padėtį ir šiek tiek pasivaikščioti. Vyrams sėdėjimas sukryžiuotomis kojomis taip pat nėra į sveikatą. Ilgai būnant tokioje padėtyje, spaudžiamos sėklidės, o tai ateityje gali turėti pasekmių ir sukelti įvairių intymių negalavimų.

Geriausias būdas sėdėti – tiesia nugara, abi kojas padėjus ant grindų, kiek atlošus pečius atgal.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA