PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2021 m. Vasario 25 d. 15:55

Medžiotojų būrelio pavėsinės sprogdinimo byloje paskelbtas nuosprendis

Šiauliai

M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


166350

Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje 27-erių ir 26-erių metų šiauliečiai M. B. ir A. S. buvo kaltinami neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, turto sunaikinimu ar sugadinimu, paskelbė nuosprendį. Teismas vyrus pripažino kaltais. 

Bylos duomenimis, 2018 m. gruodį, vėlai vakare, vienoje Šiaulių rajone esančioje Juškaičių miško apsuptoje poilsiavietėje per sprogimą buvo apgadinta medžiotojų būreliui priklausanti pavėsinė – rasti išdaužyti langai, suskilinėjusios durys, ant grindų ir suolų mėtėsi šukės, pažeistas pavėsinės stogas. Tačiau tada medžiotojai į policiją nesikreipė, nes nesitikėjo, jog kaltininkai bus surasti.

Po kelių mėnesių Lietuvos kariuomenės dalinyje Radviliškyje atlikus sprogstamųjų medžiagų ir šaudmenų neeilinę inventorizaciją paaiškėjo, kad trūksta 4 rankinių granatų. Pradėję ikiteisminį tyrimą Lietuvos kariuomenės karo policijos pareigūnai netrukus nustatė įtariamuosius – profesinės karo tarnybos karį ir buvusį kariškį. Bylos duomenimis, minėtą 2018-ųjų vakarą kaltinamieji su draugais nuvažiavo prie medžiotojų namelio ir priešininko gyvosios jėgos bei objektų žalojimui skirtą puolamąją rankinę granatą įmetė į namelį. Nugriaudėjęs sprogimas apgadino statinį.   

Valstybės kaltintojas pasiūlė M. B. pripažinti kaltu ir paskirti jam laisvės atėmimą 4 metams 9 mėnesiams, nustatant dalį – 1 metus 3 mėnesius laisvės atėmimo bausmės, atlikti pataisos namuose nedelsiant, likusios bausmės vykdymą atidėti 2 metams, įpareigojant M. B. bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu dirbti ar registruotis Užimtumo tarnyboje, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. A. S. prokuroras teismo prašė pripažinti kaltu ir paskirti jam laisvės atėmimą 5 metams 9 mėnesiams. Valstybės kaltintojas teismo prašė civilini ieškinį tenkinti visiškai ir ieškovui priteisti 2081 eurą turtinei žalai atlyginti.

Advokatai teismo prašė jų ginamuosius išteisinti pagal visas jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas. 

Dėl neteisėto disponavimo kovine granata teismas M. B. pripažino kaltu ir paskyrė jam laisvės atėmimą 4 metams 3 mėnesiams, paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant iš dalies, nustatant dalį bausmės – 8 mėnesius laisvės atėmimo bausmę atlikti nedelsiant, o likusios neatliktos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti 2 metams. Teismas įpareigojo M. B. bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu dirbti ar registruotis Užimtumo tarnyboje, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Dėl neteisėto disponavimo kovine granata A. S. teismas pripažino kaltu ir paskyrė jam laisvės atėmimą 5 metams, paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant iš dalies, nustatant dalį bausmės – 2 metus laisvės atėmimo atlikti nedelsiant, o likusios neatliktos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti 3 metams, įpareigojant A. S. bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu dirbti ar registruotis Užimtumo tarnyboje, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Dėl turto sugadinimo M. B. ir A. S. išteisinti, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. 

Pasak teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Vytauto Jončo, šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.