Medininkuose sulaikytame dujovežyje rasta daugiau nei 1 milijono eurų vertės cigarečių

Vilnius
Muitinės kriminalinė tarnybos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Medininkuose muitininkai sulaikė rusišką dujovežį: mašinos cisterna buvo pilna cigarečių, rūkalų vertė – daugiau nei 1 milijonas eurų.

Krovininį vilkiką MAN, tranzitu per Lietuvą turėjusį gabenti suskystintas dujas, muitinės pareigūnai sulaikė dar lapkričio 17 dieną Medininkų kelio poste. Vilkiką vairavo Rusijos pilietis.

Kaip penktadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT), rentgenu patikrinus dujovežį, paaiškėjo, kad cisterna pilna dėžių su cigaretėmis. 

Vairuotojas deklaravo tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį vežantis 19 tonų suskystinų dujų. Tačiau muitinės pareigūnams patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad dujovežio cisternoje dujų nėra nė kvapo – ji buvo pilna cigarečių dėžių.

Rūkalų skaičiavimas kiek užtruko – tik šiomis dienomis paaiškėjo, kad iš viso cisternoje buvo paslėpta 286 tūkst. 833 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1 mln. 71 tūkst. eurų.

MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl cigarečių kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Dujovežio vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, o vėliau paleistas skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Pasak MKT, nors tokių atvejų ankstesniais metais kartkartėm pasitaikydavo, paprastai cigarečių kontrabanda dujovežiais gabenama gana retai.

Populiariausia priedangos preke nelegaliems kroviniams buvo medienos gaminiai ar transporto priemonėse įrengtos slėptuvės.

Bet pastaruoju metu, kai dėl sankcijų Rusijos ir Baltarusijos kroviniams buvo apriboti jų antžeminio transporto srautai, muitinės pareigūnai susiduria su įmantriausiai mėginimais slėpti kontrabandą nestandartiniuose kroviniuose – bitume, keraminėse plytelėse, cukrinių runkelių išspaudose ir pan.