Medininkų pasienio punkte darbininkai dėl neatsargumo kirto Baltarusijos sieną

Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Paulius Perminas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Medininkų pasienio kontrolės punkte vykdydami darbus du asmenys dėl neatsargumo neteisėtai kirto Baltarusijos sieną, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

„Taip – buvo. Čia yra tarptautinis Medininkų kontrolės punktas. Jame šiuo metu vyksta rekonstrukcija. Čia ilgoką laiką vykdoma kapitalinė rekonstrukcija, kur iš esmės naujas kelias tiesiamas ir nauja įranga, ir visokie elektronikos darbai. (...) dabar įvairūs rangovai vykdo įvairius darbus ten, tai čia yra vieni iš tų rangovų, kurie teisėtai dirba ten ir ten rengia technines priemones“, – BNS sakė VSAT atstovas Giedrius Mišutis paklaustas ar antradienį buvo fiksuotas sienos pažeidimas.

Jis patvirtino, kad informaciją apie pažeidimą persiuntė ir Baltarusijos pasienio tarnyba.

„Iš tikrųjų vakar du iš jų, kaip matosi, vaizdo įrašuose, tiek mūsų turimuose, tiek ką parodė baltarusiai, ten matosi su liemenėmis, su ritėmis kažkokiomis, laidais tiesiog atlikinėjo tuos darbus. Visi tokie darbuotojai yra įspėjamieji, tačiau šiuo atveju jie patys jau ilgą laiką gana dirba, berods antrus metus ten įvairius darbus atlieka, sako: pamiršome, nepastebėjome“, – kalbėjo tarnybos atstovas.

Anot G. Mišučio, pažeidimas buvo traktuojamas kaip sienos perėjimas dėl neatsargumo.

„Matosi aiškiai, kad ten jokios tyčios negali įžvelgti tame veiksme (...) mes irgi fiksavome tą pažeidimą. Iš karto buvo atlikti veiksmai ir administracine tvarka, kadangi sienos perėjimas dėl neatsargumo yra administracinis nusižengimas, surašyti protokolai ir skirtos 35 eurų baudos“, – pažymėjo G. Mišutis.

Apie įvykį pranešusi Baltarusijos agentūra „Belta“ bei kita valstybinė Baltarusijos žiniasklaida, remdamasi Baltarusijos pasienio tarnyba, skelbia, kad antradienį „du nenustatyti asmenys“, vykdydami techninius darbus Medininkų pasienio kontrolės punkte „pakaitomis pažeidė Baltarusijos valstybinę sieną iš Lietuvos pusės“.

„Lietuvos pusė informuota apie neteisėto Baltarusijos sienos pažeidimo faktą, bet užklausos prašant patvirtinti ir pateikti kitą informaciją Baltarusijos pasienio tarnyba taip ir negavo“, – žiniasklaidai nurodė Baltarusijos tarnyba.

Ji taip pat pabrėžė, kad Lietuva nesiuntė jokios informacijos apie darbus pasienyje, nors apie tai pranešti būtina.

Pasak VSAT, baltarusiai apie įvykį buvo informuoti trečiadienį.

„Jie tą išnaudoja savo tokiems eiliniams kaltinimams, kad čia kažkas tai yra. Aišku, turėdami omenyje tai, ką jie patys padarė, matyt, praeitą savaitę ir ką mes paviešinome“, – sakė tarnybos atstovas. 

Per pastarąją savaitę Lietuvos pasieniečiai du kartus fiksavo, kaip Baltarusijos pareigūnai buvo įžengę į Lietuvos teritoriją. Vieną kartą neteisėtai įžengta Švenčionių rajone, kitą – Šalčininkų rajone. Abiem atvejais Lietuva dėl tyčinių ir sistemingų valstybės sienos pažeidimo atvejų įteikė griežtas protesto notas.

„Sunku lyginti tokius dalykus. Kur yra siena fizinė, kur jie eina patruliuodami vienu atveju, kitu atveju dviese atėjo pareigūnai, kurie šiaip patys turi saugoti sieną, kurie žino sienos ypatybes, sienos liniją“, – kalbėjo G. Mišutis.