PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Gegužės 5 d. 10:51

Medijų meno festivalio ENTER’15 atidarymas

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


1754

Šiauliuose vėl šurmuliuos medijų meno festivalis "Enter'15". Jo atidarymas - gegužės 11 d. (ketvirtadienį) 17.00 val.


Foto galerija:

590c2d62edc31.jpg
590c2d6ae46fc.jpg

MEDIJŲ MENO FESTIVALIO ENTER’15 PROGRAMA

Gegužės 11 d., ketvirtadienis

ENTER ATIDARYMAS IR PARODOS. 17 val.

Das Vegas personalinė paroda „Įvertinimas“ ir performansas „Meno vertė: aukcionas“.

Geistės Kinčinaitytės ir Jamies Wilkie instaliacija „Apie vaizdo kūną / notes on the body of the image“.

Kristinos Inčiūratės projekto „Kompostas“ pristatymas. Muzikinis performansas pristatymo metu – 17.30 ir 18.00 val. Dalyvauja berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ nariai.

Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

___________

Gegužės 20 d., šeštadienis

MENIŠKIAUSIO ROBOTO KONKURSAS. 14 val.

Robotų konstruktorių ir menininkų kūrybinės laboratorijos „RobArt“ rezultatai.

Gegužės 15 – 20 dienomis robotikos entuziastai, pradedantys ir pažengę robotų konstruktoriai kviečiami į medijų meno festivalio ENTER’15 kūrybinę laboratoriją „RobArt“. Kelias dienas robotų konstruktoriams bus suteikta galimybė bendradarbiaujant su menininkais patobulinti jau turimą arba sukurti naują robotą, kuris būtų netradicinės meniškos formos arba atliktų menininkams būdingą veiklą. Baigiamajame renginyje gegužės 20 d., visuomenei bus pristatyti kūrybiniai laboratorijos rezultatai. Trys pirmas vietas užėmę meniškiausių robotų autoriai bus pagerbti vertingomis dovanomis.

Tikimės, kad tos renginys paskatins platesnę robotikos sąmpratą, formuos naujus įgūdžius, skatins išradingą mąstymą ir bus abipusiai naudingas technologijų ir meno sričių atstovams, išplės požiūrį į technologijų galimybes.

Renginys nemokamas.

Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

___________

Gegužės 26 d., penktadienis

ENTER KINAS IR GARSAS. 17 val.

Medijų meno “Enter’15” festivalio konkursinė trumpametražių filmų peržiūra ir nugalėtojų apdovanojimai. Grupės „Trintukas prieš tikrovę“ medijų meno performansas LO(L).

Renginys nemokamas.

Koncertų salė “Saulė”, Tilžės g. 149

_______________________________________________________________________________________

KRISTINOS INČIŪRAITĖS ŠIUOLAIKINIO MENO PARODA „KOMPOSTAS“

Parodos atidarymas vyks 2017 m. gegužės 11 d., ketvirtadienį, 17 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) Medijų meno festivalio ENTER'15 atidarymo metu. Muzikinis performansas atidarymo metu: 17.30 ir 18 val.

Muzikiniame performanse dalyvauja berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ nariai (Šiauliai).

Kristina Inčiūraitė savo šiuolaikinio meno projektuose kalba apie „dykumėjimo“ reiškinį, kuris, anot menininkės, pasireiškia „nuskurdintose“ vietose, visuomet atvirose transformacijai – „nuo pat kūrybos pradžios kreipiau dėmesį į apleistas ištuštėjusias vietas, kurios ženklina tam tikrą liminalumo būseną – kažkas jau įvyko, bet nauja dar neįsisteigė. Tai eksperimentavimo zona“.

Tęsdama 2016 m. personalinės parodos temą „Dykumėjimas“, Kristina Inčiūraitė plečia probleminį dykumėjimo reiškinio lauką pasiūlydama šiuo metu filosofės DonnosHaraway aktyviai artikuliuojamą „kompostavimo“ proceso svarbą. Tai galimybė „nualintai žemei“ atsinaujinti. Biologiškai skaidžios atliekos, dedamos plonais sluoksniais, palengva pūva ir dėl šių natūraliai vykstančių irimo procesų susidaro kompostinė žemė. Šiuo atveju irimas tampa naujo gyvenimo prielaida, o kompostavimas filosofei tampa puikiu pavyzdžiu apibrėžti nuolatinį vyksmą (ongoingness), kuris pratęsia aktualias tapsmo teorijas filosofiniame diskurse. Jai aktualios kolektyviai kuriamos, ribų neturinčios sistemos (sympoiesis), esančios kaip priešprieša save reprodukuojančioms sistemoms (autopoiesis). Atsižvelgdama į didžiules ekosistemos problemas, kilusias dėl žmogaus veiklos, DonnaHaraway kritikuoja posthumanizmą, prie kurio koncepcijos plėtojimo pati nemažai prisidėjo, ir kviečia „kompostuoti“ – dalyvauti kolektyviniame atsinaujinimą skatinančiame vyksme.

Kristina Inčiūraitė savo personalinėje parodoje pristato kūrinius, kuriuose vienaip ar kitaip išreiškiamas „dykumėjimo“ procesas ir jo sprendimo būdai. Pagrindinis parodos akcentas – „Varošos gyventojai“ – nauja instaliacija, į kurią įtraukti ir ankstesni menininkės kūriniai. Kompostuodama praeities ir dabarties, Lietuvos ir Kipro kontekstų sluoksnius, menininkė atranda svarbiausius projekto veikėjus – vėžlius, apsigyvenusius pajūryje, Famagustos miesto Varošos rajone – turkų okupuotoje ir izoliuotoje Kipro pajūrio teritorijoje nuo 1974 metų.

Į netoliese žvejojančiųjų tinklus dažnai įsipainioja jūriniai vėžliai, jų gana daug šioje teritorijoje. Tačiau niekas nežino, kiek erozijos veikiamoje miesto-vaiduoklio aplinkoje jų gyvena. Kristinos Inčiūraitės projekte šie vėžliai įgauna daugybę pavidalų. Jų kiautų raštai – tai tarsi įvairių kombinacijų vėžlių ekosistemos brėžiniai, sukurti jaunųjų Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos auklėtinių: Lukrecijos Balbierytės, Karolinos Bartoševič, AnastasijosDiukovos, LadosMoskalenko, Julijos Skobelevos ir Gabijos Sperskaitės.

Kristina Inčiūraitė (g. 1974 m. Šiauliuose) gyvena ir dirba Vilniuje. Tai viena produktyviausių šiuolaikinio meno kūrėjų, kasmet pristatanti po kelis naujus projektus, į kuriuos dažnai bendradarbiauti kviečia moksleivius bei akademinį jaunimą.

Jos kūryba buvo pristatyta meno institucijose, tokiose kaip Ukrainos Nacionalinis meno muziejus Kijeve, „Oi Futuro“ kultūros centras Rio deŽaneire, Kalmaro meno muziejus Švedijoje, Šiuolaikinio meno centras „Laznia“ Gdanske, „ar/gekunst Galerie Museum“ Bolcane, KUMU meno muziejus Taline, „Muzeum Sztuki“ Lodzėje, „Mucsarnok“ Budapešte, „NGBK“ Berlyne, „Casino Luxembourg - Forumd'art contemporain“ Liuksemburge, Pori meno muziejus Suomijoje, „Fondazione Sandretto Re Rebaudengo“ Turine, Nacionalinė dailės galerija bei Šiuolaikinio meno centras Vilniuje ir kitose. Ji dalyvavo menininkų rezidencijose Austrijoje, Suomijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Rumunijoje, Švedijoje bei Kinijoje.

Daugiau informacijos: www.inciuraite.lt, www.siauliugalerija.lt

_______________________________________________________________________________________

DAS VEGAS PERSONALINĖ PARODA „ĮVERTINIMAS“ IR PERFORMANSAS „MENO VERTĖ: AUKCIONAS“

Performansas vyks 2017 m. gegužės 11 d. 17.00 val. festivalio ENTER'15 atidaryme. Das Vegas suteiks jums galimybę investuoti į meną!

Personalinė lietuvio menininko Das Vegas paroda „Įvertinimas“ tyrinėja politinės ekonomikos apraiškas giluminiuose meno procesuose. Tai spekuliatyvaus meno projektas kvestionuojantis meno kūrinio suvokimą per ekonominius principus, t.y. per „meno kūrinio kaip produkto“ permąstymą bei išryškinantis subjektyvių ir objektyvių vertinimo kriterijų priešpriešą. 


Parodoje bus eksponuojami darbai iš keletos didesniojo „Meno vertė“ projekto. Projektas taip pat nagrinėja procesus per abstrakcijos sąvoką, kuri per skaičius gali būti suvokiama kaip vienas iš šiuolaikinio pasaulio, kuriame pasitikėjimas skaičiais ir duomenimis sparčiai auga, semiotikos ženklų. Šiuo projektu siekiama sukurti postabstrakcijos estetiką ir koncepciją apie ją kaip sąlygą reikštis naujoms šiuolaikinio pasaulio ir šiuolaikinio meno sintezėms. Projekte šiuolaikinio skaitmeninio pasaulio kritika pasireiškia per duomenų ir skaitines apraiškas. Kvestionuojamas eksponentiškai stiprėjantis šiuolaikinio žmogaus (postžmogus, posthumanizmas) pasitikėjimas skaičiais ir duomenimis, jų įtraukimas į kasdienį pasaulį suabstraktinant ir unifikuojant viską, kas nėra skaičius ar anksčiau nebuvo suvokiama kaip galimybė užkoduoti ir suskaitmeninti – per laikrodinį laiką, medijų archeologiją, algoritminį apdorojimą, kompiuteriją, quantified-self (kiekybinis aš, life-logging) judėjimą, didžiuosius duomenis (Big Data), daiktų internetą (IoT, Internet ofThings) ir kitas apraiškas.

Neseniai projektas įgavo internetinės svetainės pavidalą kurioje Lietuvos mokesčių mokėtojai gali paremti savo mokestiniais 2 procentais GPM Das Vegas menininką ir projektą bei sukurti „Meno vertė“ projekto kūrinius. Plačiau tinklapyje www.MenoVerte.lt .

Projektas „Meno vertė“ kelia įvairius klausimus: kaip ir kas matuoja meno vertę, kas tą vertę apmoka, kur baigiasi ar prasideda meno kūrinio kelionė; kitaip tariant, keliami klausimai apie meno rinką, meno politiką, meno kolekcionavimą, paramą menui ir kultūrai. Jis įgyvendinamas skirtingomis formomis: Europos bienalėje Manifesta ir galerijoje Sodų 4 jis tapo performansu – aukcionu, kitąkart – paramos platforma internete, planuojama kūrinį išplėsti į kitas formas ir įgyvendinti jį bendradarbiaujant su daugiau menininkų.

Das Vegas – lietuvis menininkas, eksponuojantis darbus skirtingose platformose ir įvairiuose netikėčiausiuose kontekstuose. Menininko darbai eksponuojami svarbiausiuose medijų meno festivaliuose pasaulyje, taip pat Europos šiuolaikinio meno bienalę Manifesta, Stambulo bienalę, Talino spaudos trienalę, meno festivalį Video Brasil Brazilijoje ir kitur. 


Parodoje kiekvienam bus galima sudalyvauti „Meno vertė: aukcionas“ projekte ir sukurti savo skaitinius kūrinius bei juos įsigyti, šis performansas buvo eksponuotas MANIFESTA 11, Ciurichas, Šveicarija ir Sodų 4 meno erdvėje, Vilniuje.

Daugiau informacijos: www.menoverte.lt, www.siauliugalerija.lt