Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje – Baraginėje – nuskambėjo kapelų šventė „Sueikim, susiedai!“

369253807_678324474329530_6870740452309713032_n
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Savaitgalį mažoji Lietuvos kultūros sostinė Baraginė sukvietė savo bičiulius, bendruomenę ir liaudiškos muzikos mylėtojus į tradicinę kapelų šventę „Sueikim, susiedai!“, kur vėl skambėjo smagi ir tranki liaudiška muzika.

Baraginės  vasaros scenoje skambias dainas, svajingus valsus ir trankias polkutes dovanojo Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kapela „Temela“, Alytaus rajono kultūros centro Punios skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Punelė“, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Apėntaas“, Vilkaviškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vingis“ ir Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus jaunimo kapela „Svaja“ bei renginio svečiai – grupė „Kitava“.  

Šventiniame koncerte skambėję nuotaikingi kolektyvų pasirodymai išjudino karštos vasaros saulės nepabūgusius ir  šventėn  gausiai susirinkusius bei kasmet šventės laukiančius liaudiškos muzikos mylėtojus šokti ir kartu padainuoti.

Renginio organizatorė, Baraginės kaimo bendruomenė pirmininkė, Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius kultūros darbuotoja Irena Maziliauskienė džiaugėsi, kad šventė „Sueikim, susiedai“ kasmet sukviečia  didelį būrį liaudiškos muzikos  puoselėtojų ir  dėkojo kolektyvams už nuotaikingą muziką, skambėjusią šventėje.

Šventės metu scenos prieigose veikė Amatininkų turgelis, kur šventės dalyviai  galėjo  įsigyti vytinių juostelių ir įvairių kaimiškų ir kitokių  skanėstų. Vyko edukacijos ir kūrybinės dirbtuvės, kur mažieji renginio žiūrovai galėjo susipažinti su liaudies amatais.

„Sueikim, susiedai!“ – ne tik tradicinė  kapelų šventė, bet ir vienas iš Baraginės – Mažosios Lietuvos kultūros sostinės – renginių.