Mažeikiuose pradėtos žymėti priedangos

Mažeikiuose pradėtos žymėti priedangos
Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Mažeikių rajono savivaldybėje numatyta 18 priedangų, kuriose gyventojai galės trumpam pasislėpti iškilus pavojui gyvybei ar sveikatai. Jos pradėtos žymėti priedangos žymėjimo specialiuoju ženklu. Šiuo metu paženklintos priedangos Mažeikiuose ir viena Viekšniuose. Artimiausiu metu bus pažymėtos ir esančios Sedoje, Viekšniuose, Židikuose, Tirkšliuose, Laižuvoje, Šerkšnėnuose.

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai specialiuoju ženklu jau pažymėjo priedangas Merkelio Račkausko, Viekšnių gimnazijose, „Ventos“, Kalnėnų, Pavasario, Senamiesčio progimnazijose, lopšeliuose-darželiuose „Pasaka“, „Bitutė“, Moksleivių namuose, Mažeikių politechnikos mokykloje ir Mažeikių kultūros centre.

 Artimiausiu metu ženklai bus pritvirtinti ir prie priedangų Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje, Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinėje mokykloje ir darželyje „Giliukas“, Auksūdžio ir Šerkšnėnų darželiuose-daugiafunkciuose centruose, Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriuje.

Priedanga skirta trumpalaikei (iki kelių valandų) apsaugai slepiantis, kai yra pavojus gyventojų gyvybei ar sveikatai. Jei priedanga parinkta jau esamame kolektyvinės apsaugos statinyje, pastatas, patalpa, inžinerinis statinys ar kitas objektas pažymimas specialiuoju ženklu, šalia paliekant jau esamą kolektyvinės apsaugos statinio specialųjį ženklą.