Mažeikiuose posėdžiavo Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras: apžvelgta situacija dėl priedangų ir kolektyvinės apsaugos statinių įrengimo

img_2931
Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Mažeikių rajono savivaldybėje posėdžiavo Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras (ESOC), kuriam vadovauja Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė. Aptarti klausimai dėl saugių darbo vietų parinkimo ir įrengimo, priedangų ir kolektyvinės apsaugos statinių plėtros, aprūpinimo būtiniausiomis priemonėmis ir kt.

Apžvelgta situacija dėl priedangų ir kolektyvinės apsaugos statinių įrengimo Savivaldybei priklausančiuose pastatuose ar privačiuose statiniuose, kuriuose yra rūsiai ar cokoliniai aukštai. Mažeikių rajone numatyti 37 kolektyvinės apsaugos statiniai, kurie gali būti panaudojami gyventojų evakuacijai organizuoti kaip evakuojamų gyventojų surinkimo ir priėmimo punktai esant ekstremaliam įvykiui ar situacijai. Taip pat pažymėtos 27 priedangos. Tiek statinių, tiek priedangų poreikis didesnis. Aptartos priemonės jų tinklui plėsti.

Svarstytos galimybės priedangas, kolektyvinės apsaugos statinius aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis: kėdėmis, gultais, vandeniu, sauso maisto daviniais ir kt., kad gyventojai galėtų saugiai praleisti 3–5 val.

Kalbėta apie atsarginės saugios darbo vietos įrengimą ESOC nariams ir karo komendantui. Tokią vietą privaloma įrengti pagal Krizių valdymo civilinės saugos įstatymą, kad atsitikus ekstremaliam atvejui ar situacijai būtų kur tęsti darbą.