Mažeikiuose atsiras specialūs konteineriai aliejaus atliekoms

2 (18)
Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Mažeikiuose atsiras specialūs konteineriai aliejaus atliekoms.

Mažeikių miesto gyventojai netrukus panaudoto aliejaus atliekas galės išpilti į specialiai paruoštus konteinerius, kurie bus pastatyti įvairiose miesto vietose.

Tikslas – mažinti aliejaus atliekų išpylimą į šiukšlių konteinerius ar į namų kanalizaciją. Kodėl tai yra blogai?

  • Užkemša namo nuotekų vamzdynus, skleidžia nemalonų kvapą;
  • Aliejus, patekęs į nuotekų valymo įrenginius, sudaro paviršiuje plėvelę, dėl ko į nuotekų valymo įrenginius nepatenka pakankamas kiekis deguonies ir mažėja; nuotekų valymo įrenginių efektyvumas bei ženkliai didėja valymo kaštai;
  • Aliejus, patekęs į kompostą, taip pat stabdo irimo procesus, nes sumažina deguonies patekimą į kompostinę.

Atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas sumažina mišrių komunalinių atliekų kiekius, sumažėja antrinių žaliavų, kurių nebegalima atskirti iš bendro konteinerio, kiekis, o tai lemia didesnį perdirbamų atliekų kiekį, mažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išsiskyrimą, kadangi mažesnis biologinių atliekų kiekis patenka į sąvartynus. Tinkamai išrūšiuotos maisto atliekos naudojamos komposto, biodujų ir biodyzelino gamybai.

Projekto ilgalaikis tikslas – ugdyti gyventojų atsakingumą miesto atžvilgiu, skatinant rūšiuoti atliekas ir tausoti savo namų vamzdynus, miesto vandenį bei Ventos upę, keisti savo įpročius ir panaudotą aliejų išpilti į specialius konteinerius.