Mažeikių rajono savivaldybės administracijai įteiktas „Skaidrumo akademijos“ baigimo sertifikatas

skaidrumo-akademija1
Mažeikiai
Monika Momkevičienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje įvyko Skaidrumo šventė, kurios metu buvo minimos iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ 3-osios įkūrimo metinės ir paskelbti mokinių konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ nugalėtojai.

Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Linas Pernavas bei iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ mentoriai, dalyviai, moksleivių konkurso nugalėtojai ir švietimo bendruomenės atstovai. Mažeikių rajonui atstovavo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Kekytė ir Savivaldybės už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą atsakingas asmuo Monika Momkevičienė.

„Skaidrumo akademijos“ baigimo sertifikatas įteiktas Mažeikių rajono savivaldybės administracijai. Sertifikatai taip pat įteikti Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos, AB „Klaipėdos vanduo“, UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ ir Aplinkos apsaugos agentūrai.

Savivaldybės administracija 2022 m. savo noru įsitraukė į projektą ir dalyvaudama „Skaidrumo akademijos“ veikloje sustiprino didžiąją dalį korupcijai atsparios aplinkos kūrimo priemonių, o bendras atsparumo korupcijai lygis pakilo iki 94 procentų.

„Skaidrumo akademija“ – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip kurti korupcijai atsparią aplinką. „Skaidrumo akademijos“ gerųjų patirčių mainus inicijuoja Lietuvos Respublikos Prezidentas, iniciatyvos organizatorius – STT.