Mažeikių rajono savivaldybėje artėjant žiemai, budėjimą pradeda tarnybos

traktoriukas-maz-raj-sav-copy-002
Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Spalio 20 d. pradėtas žiemos tarnybų budėjimas Mažeikių rajono gatvėse ir keliuose. Šią žiemą gatves bei kelius ir takus rajone prižiūrės, sniego valymu, druskos-smėlio mišinio barstymu rūpinsis UAB „Raguvilė“ ir AB „Kelių priežiūra“.

Mažeikių miesto gatves, sankryžas, autobusų stovėjimo aikšteles, šaligatvius, seniūnijoms priklausančius kelius, miestelių, gyvenviečių teritorijas valys ir barstys UAB „Raguvilė“. Bendrovė taip pat rūpinsis miesto parkų ir skverų takais.

Bendrovės darbuotojai, nuolat budėsiantys nuo 4.00 val. iki 22.00 val., operatyviai reaguos į susidariusią situaciją. Bus stebima gatvių važiuojamosios dalies būklė, sekama orų prognozė bei realios oro sąlygos, palaikomi kontaktai su saugos tarnybomis, policija. Gatvės bus valomos iš eilės pagal kategorijas – visos miesto gatvės suskirstytos į keturias kategorijas.

I ir II kategorijos gatvės (Skuodo, Žemaitijos, Laisvės, M. Daukšos ir Tirkšlių g. bei Gamyklos, Naftininkų, M. Daukšos, Ventos, Pavenčių, Sedos, Židikų, Maironio, Birutės, Vasario 16-osios ir V. Kudirkos g.), esant normalioms oro sąlygoms, turi būti nuvalytos ir pabarstytos iki 7.00 val. ryto, bet kuriuo kitu budėjimo metu – ne vėliau kaip per 2 val. nustojus snigti. III ir IV kategorijos gatvės (8 gatvės, sudarančios jungtis tarp išvardytų gatvių, 44 gatvės – privažiavimai prie kvartalų ir pramoninių rajonų) – iki 9.00 val. ryto, bet kuriuo kitu budėjimo metu – ne vėliau kaip per 5 val. nustojus snigti. Likusios miesto gatvės ir automobilių stovėjimo aikštelės nuvalomos ir pabarstomos ne vėliau kaip per 24 val., gavus papildomą Savivaldybės administracijos nurodymą, pabaigus darbus I–IV kategorijų gatvėse.

Dalis rajono kelių bei gatvių – per 350 km, iš jų mieste per 12 km gatvių: Algirdo g., Skuodo g., Laisvės g. dalis nuo Algirdo g. link Ežerės, Viekšnių ir Laižuvos g. Laisvės g. dalis nuo Laižuvos g. iki Viekšnių g., Žemaitijos g. dalis nuo Viekšnių g. iki Sedos g., Sedos g. dalis nuo Žemaitijos g. link Tirkšlių ir viadukas virš geležinkelio Algirdo g. – priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), kuri ir rūpinasi jų priežiūra. Darbus atlieka AB „Kelių priežiūra“.

Apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose ir gatvėse, takuose galima pranešti:

  • LAKD trumpuoju telefono numeriu 1871 arba tel. +370 5 232 9600, mob. +370 615  49 300
  • UAB „Raguvilė“ – tel. +370 668  34 051

Kad valymas vyktų saugiai ir efektyviai, nebūtų kliudomi automobiliai, vairuotojų prašoma praleisti kelių priežiūros transportą, automobilius pastatyti taip, kad šie netrukdytų valymo bei barstymo technikai.

Svarbu ir pačių vairuotojų bei pėsčiųjų pasiruošimas žiemai: vasaros vairavimo įpročių keitimas į žiemos,  išvažiuojant į gatves ir kelius žiemai būdingos kelio būklės įsivertinimas, tinkamas automobilių paruošimas. Pėstieji taip pat turėtų būti atidūs: apsiauti avalynę neslidžiais padais, neskubėti, reaguoti į besikeičiančias oro sąlygas.