Mažeikių rajono savivaldybė bendradarbiaus su „Camino Lituano“ bendruomene

img_1193
Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Mažeikių rajono savivaldybėje lankėsi ir su Savivaldybės vadovais susitiko Šv. Jokūbo kelio „Camino Lituano“ bendruomenės atstovai. Inicijuotas bendradarbiavimo memorandumo pasirašymas, aptarta praėjusiais metais atidaryta nauja piligriminio kelio atšaka, jos nauda rajonui ir bendruomenėms, bendros veiklos galimybės, renginiai, iniciatyvos.

Su Šv. Jokūbo kelio asociacijos „Camino Lituano“ atstovais Mariumi Minkevičiumi ir Jolanta Kručkauskaite susitiko Savivaldybės vicemerė Živilė Undraitienė. Taip pat susitikime dalyvavo Mažeikių turizmo ir verslo informacinio centro, seniūnijų, per kurias driekiasi „Camino Lituano“ kelias, bendruomenių atstovai.

Kalbėta apie augančią „Camino“ bendruomenę, piligrimų kelio ženklinimo ypatumus, aiškesnį informacijos pateikimą juo keliaujantiesiems. Diskutuota apie galimybes kelią padaryti patrauklesnį, kad keliaujantieji daugiau sužinotų apie rajoną. Taip pat kalbėta nakvynės, maitinimo ir užimtumo vietų keliautojams kūrimą, bendruomenių iniciatyvas. Aptartos bendradarbiavimo perspektyvos – inicijuotas memorandumo pasirašymas.

Memorandumą pasirašys Savivaldybė, Šv. Jokūbo kelio asociacija „Camino Lituano“ ir kelio atstovai Mažeikių rajone asociacija „Kuriame kartu“, Mažeikių turizmo ir verslo informacinis centras, Pikelių bendruomenė, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija, Židikų ir Sedos seniūnijos.

Vienas pagrindinių memorandumo tikslų – bendradarbiavimas ir abipusė parama prižiūrint, veiklinant Šv. Jokūbo kelią „Camino Lituano“ rajone. Pasirašiusiosios pusės sieks formuoti pėsčiųjų ir dviračių turizmui patrauklų regiono įvaizdį, skatins kultūrinį, pažintinį, piligriminį vietinį ir atvykstamąjį aktyvų turizmą, edukacines veiklas. Kurs patogesnes apgyvendinimo, kitos infrastruktūros, informacijos teikimo piligrimams paslaugas.

„Camino Lituano“ kelias sukurtas ispaniškojo Camino de Santiago kelio pagrindu. Išvertus iš ispanų kalbos, camino lituano reiškia kelią per Lietuvą arba lietuviškąjį kelią. „Camino Lituano“ – pirmas ir vienintelis per Lietuvą keliauti paruoštas tūkstančio kilometrų kelias, priklausantis tarptautiniam Šv. Jokūbo kelių tinklui.

Praėjusiais metais atidaryta nauja atšaka, kuri vingiuoja ir per Mažeikių rajoną – Pikeliai–Židikai–Ylakiai–Renavas–Seda–Alsėdžiai–Telšiai.