Mažeikių rajone padaugėjo sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis ir koronavirusu

e3dad13a693e6aac8d0fe64c71593976168f3cff
Mažeikiai
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  NVSC

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyrius informuoja, kad nuo sezoninio gripo pradžios (40 savaitė) Mažeikių rajone padaugėjo sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija).

Mažeikių rajone spalio 16–22 d. (42 savaitė) bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis buvo 721,24 atvejai 100 tūkst. gyventojų, spalio 9–15 d. (41 savaitė) jis buvo mažesnis – 671,10 atvejo 100 tūkst. gyventojų. 

NVSC specialistai primena, kad nuo gripo ir COVID-19 ligos efektyviausiai apsaugo skiepai. Nuo šių ligų rekomenduojame pasiskiepyti vieno vizito metu. Tiek nuo gripo, tiek ir nuo COVID-19 ligos ypač raginame pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantiems asmenims: 65 m. ir vyresniems asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantiems lėtinėmis ligomis, žmonėms su nusilpusiu imunitetu, taip pat medikams ir nėščiosioms.

Atkreipiame dėmesį, kad COVID-19 vakcinomis gyventojai gali skiepytis bet kurioje gydymo įstaigoje. Jei rizikos grupėms priklausantys asmenys nori skiepytis kartu su gripo vakcina, tą gali padaryti savo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašę.

NVSC primena, kad COVID-19 ligos, kaip ir gripo bei ŪVKTI prevencijos priemonės yra tokios pačios:

• Stenkitės reguliariai kruopščiai plauti rankas (ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių), nesant galimybės nusiplauti – jas dezinfekuokite.

• Neplautomis rankomis nelieskite akių, nosies ar burnos. 

• Dažniau vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas.

• Čiaudėdami ir kosėdami užsidenkite nosį ir burną vienkartine nosine. Panaudotas nosinaites išmeskite į šiukšliadėžę. Jeigu po ranka neturite nosinės, čiaudėkite ir kosėkite į rankovę (geriausiai į alkūnės linkį). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas.

• Pajutę į peršalimą panašius simptomus, likite namuose, nesilankykite žmonių susibūrimuose. 

• Neveskite sunegalavusių vaikų  į ugdymo įstaigas, kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir laikykitės jo rekomendacijų.

• Susirgus rekomenduojama dėvėti medicininę kaukę, kuri padės sulaikyti kvėpavimo takų sekretą kosint ar čiaudint. Slaugydami sergantį asmenį, taip pat dėvėkite medicinines kaukes ar respiratorius.

• Sergamumo pakilimo metu medicinines veido kaukes arba respiratorius dėvėkite viešose uždarose vietose: paslaugų teikimo vietose, renginiuose, maldos namuose, viešajame transporte ir kitose uždarose vietose, kurios prastai vėdinamos, taip pat kuriose yra didelis žmonių skaičius ir neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo nuo kitų žmonių. Gydymo įstaigose veido apsaugos priemones dėvėkite pagal jų nustatytą tvarką.