Mažeikių gaisrinėje duris atvėrė vaikų edukacijai skirtas kambarys

9468733310
Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Mažeikių gaisrinės senos ir nenaudojamos buvusios valgyklos patalpos prikeltos naujam gyvenimui. Šiose patalpoje įkurtas vaikams skirtas kambarys, kuriame jie bus supažindinami su gaisrine sauga.

Tokia erdvė gaisrinėje – pirmoji, o idėja ją įrengti kilo Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui Kęstučiui Bautroniui, apsilankius Ukrainoje.
 
Anot K. Bautronio, jį sužavėjo pernai šioje šalyje aplankyta nauja gaisrinė, kurioje ir buvo įrengtas toks kalbarys.
 
„Peržiūrėję savo tarnybų patalpas, radome galimybę tokią erdvę įrengti Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje“, – pranešime teigė K. Bautronis, pažymėdamas, kad imtis šio projekto paskatino noras, jog vaikai kuo daugiau sužinotų apie gaisrinę saugą.
 
Vaikų kambarys įrengtas Šiaulių PGV lėšomis. Skelbiama, kad jau yra nupirkti vaikiški šalmai, pasiūtos vaikiškos gaisrininkų uniformos, net nusileidimo vamzdis įrengtas. Daug ką darbuotojai sukūrė savo rankomis. Štai ugniagesiai gelbėtojai ir tarnybos darbuotojai patys iš faneros pagamino gaisrinių automobilių maketus, ruošiasi padaryti ir gesintuvų maketus. 
 
Departamento lėšomis įsigytas naujas televizorius su mobiliu stovu, kad besilankantys moksleiviai galėtų susipažinti su ugniagesių darbu, išklausyti ir pamatyti vaizdinę mokomąją medžiagą.
 
Numatoma, kad vaikų kambarys lankytojams bus atviras ir savaitgalio dienomis – šeštadieniais ir sekmadieniais.