Mažeikiškiui, pabuvojus belangėje Didžiojoje Britanijoje, teks atsėdėti ir gimtojoje Lietuvoje

Mažeikiai
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

34 metų Mažeikių gyventojas, įvykdęs vagystes ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, atlikęs bausmę pastarojoje šalyje, siunčiamas į belangę ir gimtojoje šalyje, informuoja Šiaulių apskrities VPK.

Ikiteisminį tyrimą, kuriame jam pareikšti įtarimai dėl vagystės ir neteisėto disponavimo elektroninėmis mokėjimo priemonėmis bei jų duomenimis ir  neteisėto elektroninių duomenų perėmimo bei jų panaudojimo, Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su jį kuravusia prokurore jau baigė ir perdavė nagrinėti teismui.
 
Teisėsaugos duomenimis, 2020 m. spalio pabaigoje Mažeikiuose buvo pagrobtas nesaugomoje automobilių aikštelėje stovėti paliktas 2014 m. pagamintas vienai įmonei priklausantis automobilis BMW X5. Telšiuose dirbęs policijos ekipažas, gavęs informacijos apie Mažeikiuose pavogtą automobilį, netrukus su juo prasilenkė kelyje Telšiai–Mažeikiai. Apsisukę pareigūnai BMW nusivijo, bet didžiuliu greičiu lėkęs automobilis nuo pareigūnų atsiplėšė ir dingo iš akiračio.
 
Tačiau pavogtąjį automobilį vis dėlto pavyko surasti. 35 tūkst. eurų vertės automobilyje buvo sumontuota palydovinė apsaugos sistema ir į jo paieškas įsijungę apsaugos firmos darbuotojai pavogtąją transporto priemonę surado GPS signalo pagalba. Automobilis buvo paliktas Telšių rajone, Gudelių kaimo pamiškėje, šalia kelio, vedančio link Varnių miestelio. Įtariama, kad BMW buvo pavogtas, pasinaudojant atsarginiu užvedimo rakteliu, kuris buvo saugomas seife, dingusiame iš įmonės prieš kurį laiką kilusio gaisro metu.
 
Apžiūrėdami surastąjį automobilį, Kriminalistinių tyrimų valdybos specialistai demaskavo vagystės autorių – anksčiau už tokią pat nusikalstamą veiką jau teistą Mažeikiuose gyvenantį 34 metų vyrą. Odorologiniai tyrimai irgi patvirtino, kad jis sėdėjo minėtoje transporto priemonėje. Pareigūnus nustebino sulaikytojo gyvenamojoje vietoje ir jo automobilyje atliktų kratų metu rastas svetimiems asmenims priklausančių banko kortelių skaičius.
 
Tyrėjai nustatė, kad vyras, naudodamasis sunkia žmonių finansine padėtimi, įkalbėjo aštuonis asocialius, neįgalius, neturinčius darbo asmenis savo vardu atidaryti sąskaitas įvairiuose bankuose. Pavyko išsiaiškinti, kad pinigai į minėtų asmenų sąskaitas Lietuvoje plaukė iš Ispanijoje esančių bankų sąskaitų ir Rumunijoje iš dviejų jų buvo išgryninta apie 200 tūkst. eurų. Todėl jam pareikšti kaltinimai ne tik dėl automobilio vagystės, bet ir dėl to, kad neteisėtai įgijo ir laikė svetimas elektronines mokėjimo priemones ir elektroninių mokėjimo priemonių naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis,
 
2021 m. kovo pradžioje vyras buvo suimtas. Po keleto mėnesių ši kardomoji priemonė buvo pakeista į intensyvią priežiūrą, vėliau – į asmens dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.
 
Ir tada mažeikiškis spruko iš Lietuvos į užsienį. Tačiau Didžiojoje Britanijoje jis taip pat įvykdė automobilio vagystę, dėl kurios 2022 metų rugpjūtį buvo sulaikytas ir nuteistas kalėti. Sulaikius vyrą užsienyje, paaiškėjo, kad jo ieško dar Lietuvos teisėsauga. Atlikęs bausmę už vagystę Didžiojoje Britanijoje, šų metų sausio pradžioje jis buvo pargabentas į Lietuvą ir dabar už grotų laukia teismo dėl gimtinėje padarytų nusikalstamų veikų.