Mažeikiškės rašė Nacionalinį diktantą

img_5833
Mažeikiai
Mažeikių rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybė

Kovo 15 d. jau keturioliktą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje jį rašė 2 žmonės. Šiais metais pasirinktas Agnė Žagrakalytės tekstas „Invazinė rūšis“.

Pasveikinti gimtosios kalbos mylėtojų atvyko Mažeikių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Salatka.

Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį. Tekstas su rašybos ir skyrybos paaiškinimais bus paskelbtas kovo 19 d. svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje (geriausiai parašiusiuosius apie konkurso rezultatus konkurso organizatoriai informuos asmeniškai).

Dalyvavimas neapsiribojo konkrečia vieta – prie kalbos šventės buvo kviečiamos prisijungti bibliotekos, savivaldybės, įstaigos, įmonės, mokyklos ir užsienio lietuvių bendruomenės, buvo galima diktantą rašyti ir namuose.

Tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas rengiamas nuo 2006 m. Nacionalinį diktantą organizuoja VšĮ Pilietinės minties institutas kartu su partneriais – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Kultūros ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Valstybine kalbos inspekcija. Nacionalinis transliuotojas LRT.