Mariupolyje kritinė situacija: dėl vaistų trūkumo miršta okupuoto miesto gyventojai

Mariupolyje kritinė situacija: dėl vaistų trūkumo miršta okupuoto miesto gyventojai
Pasaulis
Mariupolis. Youtube.com stop kadras.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ukrainos žiniasklaida praneša pie medicininę nelaimę okupuotame Mariupolyje. Nuo šio pirmadienio Mariupolyje medikų pagalbos gauti neįmanoma. Dėl vaistų trūkumo miršta okupuoto Mariupolio gyventojai, rašo UNIAN.

 

„Dėl vaistų trūkumo miršta okupuoto Mariupolio gyventojai. Mieste trūksta vaistų vėžiu sergantiems žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, tuberkulioze ir skydliaukės problemomis", – rašo UNIAN. 

 

Mariupolio meras Vadymas Boičenka pabrėžė, kad sergantys žmonės yra rizikos zonoje ir negali laukti, kol okupantai pristatys vaistus, todėl jų gyvybėms gresia pavojus.

 

Kaip rašo Ukrainos žiniasklaida, daugiau nei 2 mėnesius rusų įsibrovėliai kliudo mariupoliečiams įprastą prieigą prie geriamojo vandens, pakankamo kiekio maisto ir vaistų.

 

„Vakar 2 metrų ūgio ir 120 kg svorio sportininkui buvo amputuotos dvi kojos. Kodėl? Patyrus stresą dėl karinių operacijų, jį ištiko insulino krizė. Dėl būtinų vaistų ir tinkamos medicininės pagalbos trūkumo mieste, jis tapo asmeniu su negalia. Ir tai ne pavienis atvejis. Vietoj kokybiško gydymo vaistais – galūnių amputacija. Greiti sprendimai, kurie suluošina ir žudo mariupoliečius“, – sakė Boičenka.

 

Mariupolyje nebeliko gydytojų, apie tai savo kanale „Telegram“ pranešė Mariupolio mero patarėjas Piotras Andriuščenka.

 

„Šiandien Mariupolis liko be gydytojų. Mariupolyje dirbo 17 žmonių, okupantai baltais chalatais. Šiandien jie buvo išsiųsti namo. Iki tol savų Mariupolio gydytojų nebuvo", – pažymėjo jis.

 

Andriuščenka pareiškė, kad nuo šiandien Mariupolyje medikų pagalbos gauti neįmanoma.

 

Redakcija rekomenduoja