Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt
Dabar nuo savo pareigų nušalintas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, ėjęs direktoriaus pareigas Marijus Velička dėl Šiaulių miesto vadovų elgesio nutarė kreiptis į STT. Laiške žurnalistams jis išdėstė motyvus, kodėl žengia tokį žingsnį - viskas dėl Šiaulių arenos koncesijos sutarties derybų. Tuo tarpu miesto meras sako, kad Savivaldybė yra suinteresuota STT tyrimu ir pasiruošusi bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis institucijomis.
Taip pat skaitykite: Administracijos direktorius atšaukė pavaduotojo parašo teisę: „Žurnalistams priežastis buvo nutylėta“
Interpeliacijos pasekmė – grasinimai ir baimė dėl šeimos
Prieššventinė Taryba: vienas prieš 19, 19 prieš vieną
Kodėl ir kokias atvejais žmogus keičia savo nuomonę ir ką į tai pasakys STT?
Pabandykime sau užduoti paprastą klausimą – kada žmogus gali atsisakyti kone šimtaprocentinės galimybės susigrąžinti iš jo paimtus pinigus? Abejonių nekyla, kad taip elgtis gali priversti tik dar geresnis pasiūlymas arba kokia nors iškilusi grėsmė.
Šiaulių miesto vadovams nekilo jokių grėsmių, bet jie staiga nutarė atsisakyti galimybės iš Šiaulių arenos valdytojo sugrąžinti į biudžetą beveik 215 tūkstančių eurų koncesijos mokesčio permoką, beveik 43 tūkstančius eurų palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų. Apie tai, jog šis sprendimas yra prieštaraujantis miesto interesams, du kartus garsiai ir aiškiai sakiau miesto aukščiau minėtiems vadovams, tačiau į tai atsižvelgta nebuvo. Buvo paaiškinta, jog vadovai žino geriau, kas Šiauliams geriau.
Iškalbingi faktai:
Dar prieš kreipiantis į teismą, advokatų kontoros “Magnusson ir partneriai” buvo paprašyta pateikti teisinę išvadą, kokios galimybės laimėti šią bylą? Atsakymas daug žadantis – byla įvertinta kaip perspektyvi (prognozuojamas teigiamas rezultatas).
Lygiagrečiai vyksta derybos dėl koncesijos sutarties pakeitimo. Remiantis Klaipėdos arenos praktika, bei įvertinus Šiaulių arenos pajamas, apkrovimą be renginių skaičių, pirmą kartą per istoriją, iš areną valdančios įmonės „Pramogų sala“ pareikalauta kasmet sumokėti į Savivaldybės biudžetą po 120 tūkstančių eurų koncesijos mokesčio.
Viskas vyksta sklandžiai, ir rezutatas jau ranka pasiekiamas, tik staiga vieną rugsėjo pirmadienį, meras, Artūras Visockas kartu Antanu Bartuliu, pareiškia, kad jie su Šiaulių arenos valdytoju susitarė. Susitarimas – Savivaldybė atsisako pusės gautinų skolos pinigų sumoje, 107 tūkstančių eurų, plius visų delspinigių, palūkanų bei bylinėjimosi išlaidų, sumoje apie 43 tūkstančius eurų, o likusius 107 tūkstančius leidžia išmokėti per trejus metus. Iš reikalavimo, kad Šiaulių arenos valdytojas, už išskirtinę galimybę naudoti miestui priklausančia arena, mokės Savivaldybei 120 tūkstančių koncesijos mokesčio per metus lieka šnipštas, meras Artūras Visockas su direktorium Antanu Bartuliu , „susitaria“, kad Savivaldybė ir toliau mokės koncesininkui koncesijos mokestį, tik mažesnį 19 tūkstančių.
Galiausiai visa tai administracijos direktoriaus Antano Bartulio, mero Artūro Visocko ir vicemero Domo Griškevičiaus pastangomis pavirto į taikos sutartį žeminančiomis sąlygomis – Savivaldybė atsisako pusės reikalautos sumos, palūkanų ir pati sumoka advokatams. Tuo tarpu Šiaulių areną valdanti įmonė kasmet po 19 tūkstančių eurų sumažina koncesijos mokestį, bet įgyja teisę net neberengti finansinių ataskaitų.
Taip elgiamasi numojant ranka į advokatų kontoros „Magnusson ir partneriai“ vertinimą, kad ši byla Arbitražo teisme yra laimėtina. Nepaisydamas to, administracijos direktorius Antanas Bartulis iš teisininkų pareikalauja parengti taikos sutartį jo nurodytomis sąlygomis.
Prieš teikiant sprendimą Šiaulių miesto Tarybai sušaukiamas Šiaulių arenos koncesijos sutarties priežiūros komisijos posėdis. Į jį kviečiama tik dalis komisijos narių, todėl pasiekiamas norimas rezultatas: pakviestieji, tarp jų – ir arenos valdytojas Gintaras Radavičius, sutartinai balsuoja „už“. Posėdyje dalyvavo tik 4 iš 7 narių.
Toks Komisijos sprendimas pateikiamas Tarybos nariams, kurie nieko blogo neįtardami pritaria Koncesijos sutarties pakeitimams. Kad nekiltų klausimų, neatliekamas net privalomas antikorupcinis vertinimas. Neviešinama mano parašyta neigiama išvada ir nepritarimas, o Tarybai teikiamas sprendimo projektas net nederinamas su Savivaldybės teisininkais.
Gavus Tarybos narių daugumos pritarimą, pasirašoma taikos sutartis, kuri užkerta ateityje galimybę net pabandyti išieškoti koncesijos mokesčio permoką už 2016 m.
Už domėjimąsi arenos reikalais ir viešą nepritarimą padarytam sprendimui sulaukiu Šiaulių mero Artūro Visocko asmeninio keršto: mane dukart pabandoma atstatydinti, grindžiant tai išgalvotomis priežastimis. Nepavykus šiam planui, skubiai imasi antrojo: esu atšaukiamas iš pareigų, kad nebepasiekčiau su šia istorija susijusių dokumentų.
Visą gyvenimą laikiausi principo nepasiduoti spaudimui, neužsimerkti prieš korupciją. Todėl šią stulbinamai keistą istoriją su akivaizdžiais piktnaudžiavimo požymiais oficialiai paprašiau ištirti STT pareigūnų. Tikiuosi, kad ir jie pamatys tai, kas akylesniems seniai bado akis.
"Nuomonė neatitinka faktinių aplinkybių"
Miesto meras Artūras Visockas sako, kad toks sprendimas dėl koncesijos sutarties netinka konkrečiai vienai partijai.
"Marijaus Veličkos išsakyta nuomonė neatitinka faktinių aplinkybių. Šiaulių arenos koncesijos sutarties pakeitimas Šiaulių miestui atneš apie 200 tūkstančių eurų tiesioginę naudą. Už šį sprendimą balsavo 22 iš 25 Šiaulių miesto tarybos narių. Akivaizdu, kad patvirtintas koncesijos sutarties pakeitimas netinka ne Šiaulių miesto tarybai, o Darbo partijai ir jos atstovams. Savivaldybės dokumentai yra vieši, todėl yra prieinami kiekvienam gyventojui. Savivaldybė yra suinteresuota STT tyrimu ir pasiruošusi bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis institucijomis", - sako Artūras Visockas.