REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2021 m. Rugpjūčio 19 d. 12:30

Marijampolietis užkibo ant sukčių jauko

Marijampolė

R. Pasiliausko nuotr., "Suvalkietis"

Loreta TumelienėŠaltinis: Etaplius.lt


184931

Policija vėl registravo pranešimą apie iš sąskaitos pasisavintus pinigus. Sukčiai ir toliau sėkmingai naudojasi gyventojų patiklumu.

Pirmadienį į policiją pagalbos kreipėsi 57 metų marijampolietis. Jis papasakojo, kad rugpjūčio 9 dieną į internetinį portalą įdėjo skelbimą apie parduodamą siurblį-robotą. Po keleto dienų su nukentėjusiuoju susisiekė moteris, kuri teigė norinti įsigyti siurblį-robotą, tačiau dar paprašė atsiųsti ant banko kortelės esantį kodą. Pasak pirkėjos, taip ji nori patikrinti pardavėjo tapatybę. Vyrui nusiuntus kodą, iš jo banko sąskaitos tą pačią dieną buvo atliktas 1160 eurų pavedimas.

Pareigūnai pradėję tyrimą aiškinsis, kaip marijampoliečio pinigai iškeliavo iš sąskaitos, ar jis neatskleidė moteriai daugiau duomenų, tik kortelės kodo nepakanka norint atlikti pavedimą.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, praėjusiais metais elektroninių sukčių Lietuvoje gyventojams padaryta žala perkopė 4,5 mln. Eur. Daugiausia nuostolių padaryta perimant susirašinėjimą elektroniniu paštu ir įtraukiant žmones į investicinio sukčiavimo pinkles. Ekspertai primena, kad priimant sprendimus, susijusius su pinigais, ir tvirtinant elektroninius mokėjimus, niekada nereikia skubėti – ypač kai netikėtai kreipęsis asmuo žada įspūdingą investicijų grąžą arba atlygį už skubų pavedimą.

Per praėjusius metus LBA nariai užfiksavo iš viso 1336 elektroninių sukčiavimų atvejus. Bendra tendencija – asmeniniu nusikaltėlių kontaktu su auka bei įtaiga paremtų incidentų dalis šiek tiek mažėja, o įmantresnių schemų, kurių taikinyje atsiduria ne vien asmenys, bet ir įmonės bei organizacijos – daugėja.

 

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA