Marijampolietės fotografės Redos Brazytės paroda eksponuojama Ukrainoje

377700466_692511389577505_6582560920809588285_n
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Ukrainoje, Kremenčiuko mieste, atidaryta marijampolietės fotografės Redos Brazytės nuotraukų paroda „Atspindys“.

Paroda, kurioje pristatomi Marijampolę ir  jos žmones fiksavusieji fotografai, jau buvo eksponuojama Marijampolėje, Punske ir  LR Seime, po kurios pristatymo  ir buvo gautas pasiūlymas išvežti parodą į kariaujančią Ukrainą.  

Po kruopštaus pasirengimo ir  ilgos kelionės  į Ukrainą, nuolat jaučiant  karo apsupties  ženklus, padedant  šios kelionės iniciatoriui, Kijeve nemažai metų verslą vystančiam ir ten gyvenančiam bei nuolat įvairiapusę paramą Ukrainos kariams bei civiliams teikiančiam lietuviui Linui Mališkai, paroda  sėkmingai pasiekė Kremenčiuko miestą ir buvo labai nuoširdžiai sutikta.

Parodos pristatymas vyko kaip vienas iš  Lietuvos kultūros dienos Kremenčiuke (Poltavos sritis) renginių, kurio  kartu su Marijampolės kultūros centro fotografe Reda Brazyte dalyvavo ir marijampolietis, dainų autorius ir  atlikėjas Egidijus Lukšys, šiuo metu gyvenantis Danijoje. 

Egidijus Lukšys, kuriantis autorines atliko dainas lietuvių ir ukrainiečių kalbomis. Šios parodos atidaryme bei kituose renginiuose marijampoliečius lydėjo Tarasas Borovokas, pulkininkas, ukrainiečių  atlikėjas, prodiuseris, garsiosios dainos „Bairaktaras“ bei kitų dainų autorius. 

Taip pat buvo organizuotas oficialus  priėmimas Kremenčiuko miesto savivaldybėje, kuriame dalyvavo Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas ir miesto vadovai bei  atsakingi specialistai. 

Lietuvos  kultūros  dienos organizatoriai  dėkojo  Redai Brazytei bei visiems prisidėjusiems, kad paroda  atkeliautų į Kremenčiuką, bei už lietuviškas ir ukrainietiškas dainas, skambėjusias parodos atidaryme.

Ukrainos filatelistų asociacijos Kremenčiuko skyrius Lietuvos kultūros dienos proga išleido specialius vokus, kuriuos  pristatyme dalyvavę Lietuvos atstovai  R. Brazaitė, E. Lukšys bei L. Mališka turėjo progą pirmieji užanspauduoti specialiu spaudu. 

Dėkodama už galimybę eksponuoti parodą, R. Brazytė įteikė Marijampolės savivaldybės ir savo dovanas organizavusiems parodą ir įvairius susitikimus  ukrainiečiams, kurie  nors ir  supami karo baisumu, stengiasi į gyvenimą įnešti kui daugiaus šviesių spalvų ir gerų emocijų.

Lankydamasi karo siaubiamoje Ukrainoje Lietuvos delegacija – fotografė R. Brazaitė dainininkas E. Lukšys bei verslininkas L. Mališka, kuris  yra geras Ukrainos  žmonių su negalia draugijos bičiulis, apsilankė vaikų  globos įstaigoje, kur įteikė dovanas, bendravo ir dainavo su vaikais. R. Brazytė fotografavo vaikus, bandydama surasti ir įamžinti jų laimingas akimirkas,   verslininkas L. Mališka  kartu su  bičiuliais paruošė vaikams ypatingą dovaną – muzikos instrumentą, nes tarp vaikų su negalia yra daug gebančių muzikuoti, todėl ši parama  labai reikalinga.

Planuojama, kad šiuo metu Kremenčiuko miesto menų galerijoje eksponuojama fotografės Redos Brazytės paroda „Atspindys“ vėliau keliaus į Kijevą ir į kitus Ukrainos miestus.