Marijampoliečiai bus teisiami už įsilaužimą į namą ir šeimininko suluošinimą

Marijampoliečiai bus teisiami už įsilaužimą į namą ir šeimininko suluošinimą
Marijampolė
Freepik.com nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys marijampoliečiai – P. K., E. G. ir L. K., kaltinami dėl plėšimo, sunkaus sveikatos sutrikdymo, neteisėto mokėjimo priemonės disponavimo ir panaudojimo.

Šie asmenys kaltinami įsibrovę į Marijampolės rajono gyventojo namus ir sunkiai jį sužaloję, sakoma Generalinės prokuratūros pranešime. Bylos duomenimis, prieš nukentėjusįjį smurtauta ilgai ir žiauriai, jis muštas gumine lazda, įvairiais daiktais ir kumščiais. Kaltinamieji iš nukentėjusiojo namų išsinešė televizorių, gitarą, plaukų kirpimo mašinėlę bei banko atsiskaitymo kortelę. Kortelės PIN kodą iš nukentėjusiojo įsibrovėliai išreikalavo smurtu.

Bejėgiškos būklės nukentėjusį namuose kitą dieną rado jo šeimos narė, o namo šeimininko telefonas buvo rastas įmestas į vandenį, galimai todėl, kad šis negalėtų išsikviesti pagalbos. Vėliau ekspertai nukentėjusiajam nustatė sunkų sveikatos sutrikdymą.

Visiems trims marijampoliečiams pareikšti kaltinimai dėl keturių Baudžiamojo kodekso straipsnių: plėšimo, sunkaus sveikatos sutrikdymo, neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone ir dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo. Griežčiausia už šias veikas numatoma bausmė – laisvės atėmimas iki dvylikos metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyrius. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras.

ELTA

Redakcija rekomenduoja