PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2021 m. Kovo 29 d. 11:35

Marijampolės valdžia spręs ar leisti vaikus mokyti jungtinėse klasėse

Marijampolė

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


169841

Šiandien Marijampolės savivaldybėje vyks Tarybos posėdis, kurio metu politikams teks nelengva užduotis - nuspręsti, ar leisti vaikus mokyti jungtinėse klasėse, kad būtų išsaugota mokykla.

„Skaudžios, bet reikalingos permainos švietime, jei mums iš tikrųjų rūpi kokybiškas švietimas“, - prieš Tarybos posėdį rašė Marijampolės meras Povilas Isoda.

Šiandien tarybos posėdyje bus tvirtinama ateinančių mokslo metų klasių komplektai, kiek kurioje mokykloje bus kokių klasių.

Deja, bet vaikų mažėjimas šį kartą skaudžiai liečia Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos Padovinio pagrindinio ugdymo skyrių, nes jame nuo rugsėjo planuojama tik 3pirmokai,  7 antrokai, 5 trečiokai, 7 ketvirtokai,  6 penktokai,  8 šeštokai,  4 septintokai, 5 aštuntokai, 6 devintokai.

Tokius kiekius vaikų mokyti tektų sujungtose klasėse, tokiose kaip pirmokai su trečiokais, antrokai su ketvirtokais, penktokai su šeštokais ir septintokai su aštuntokais. Devintokai jungiamose klasėse būti negali, todėl tokios klasės negalima formuoti.

„Šiandien spręsime, ar mes leidžiame vaikus mokyti tokiose jungtinėse klasėse svarbu, kad tik būtų išsaugota mokykla, suprasdami, kad tas mokslas mažiau kokybiškas ir vaikai negauna tokio pat išsilavinimo kaip mokydamiesi normaliose klasėse, tokio išsilavinimo kokį gauna kiti mūsų savivaldybės vaikai. Mūsų siūlymas, kad taip elgtis negalima. Norime kokybiško ugdymo, negalime saugoti pastatus ir nekreipti dėmesio į mūsų savivaldybės vaikus, nekreipti dėmesio, kad mūsų vaikai net kvadrato klasėje pažaisti negali, jau nekalbant apie normalią socializaciją, apie švietimo pagalbą (psichologo, spec. pedagogų ir kt.), apie laisvalaikio ir popamokinės veiklos pasiūlymus. Žvelgiant į šių dienų aktualijas, man tiesą sakant išvis sunku suvokti nuotolinį ugdymą jungtinėms klasėms...“, - sako P. Isoda.

Pasak Marijampolės mero, pernai Padovinio mokyklą jungdami prie Liudvinavo K. Borutos gimnazijos politikai žadėjo, kad mokykla bus tol, kol stabiliai bus vaikų, tačiau per metus vaikų sumažėjimas buvo virš 30 ir šiai dienai yra tokios klasės, kokių šiame laikmetyje, jų manymu, būti negali.

„Kadangi šiuo metu didelių susitikimų daryti negalime, dar prieš keliant diskusiją dėl mokyklos likimo įpareigojau Švietimo skyrių apklausti visus tėvus išsiaiškinant, į kurias mokyklas jie norėtų perkelti savo vaikus nuo rugsėjo. Stengsimės patenkinti kaip įmanoma daugiau pageidavimų. Žinoma, kai kurios klasės ir kai kurios miesto mokyklos yra pilnos jau dabar, ten jau negalėsime viršinti vaikų skaičiaus, bet tikrai bendrai paėmus savivaldybės mokyklose yra labai daug vietos ir visi vaikai turėtų iš ko pasirinkti. Su visais tėvais ir mokyklos kolektyvu kalbėjo gimnazijos vadovybė, dar praėjusią savaitę ir pats susitikau su keletu tėvų atstovų. Daug ir išsamiai diskutavome ir smagu girdėti, kad tėvų atstovai supranta – jungtinės klasės nėra tinkamas kelias jų vaikų ugdymui. Su tėvų atstovais aptarėme prailgintų grupių aktualijas, susisiekimą. Visus klausimus galime išspręsti. Nuo Padovinio iki miesto 10 min kelio, iki Liudvinavo keliomis minutėms ilgiau, todėl didelio diskomforto dėl to nebus“, - sako Povilas Isoda.

Kas bus su pastatais klausė tėvų atstovai?

„Sakau tiesiai – šiame etape galvojame apie vaikus, nes kartais galvodami apie pastatus užmirštame pagrindinį dalyką, kuriam tie pastatai ir darbuotojai turi tarnauti – kokybiškam mokinių mokymuisi. Pastatų likimą spręsime vėliau, nes visas šitas pasikeitimas būtų planuojamas tik nuo rugsėjo, todėl dar turime laiko pasitarti, išklausyti Padovinio žmones ir jų poreikius. Visi pokyčiai sukelia nepatogumų, bet manau, kad šiuo atveju jie neišvengiami žiūrint į mokinių ugdymo perspektyvą“, - mano miesto meras.

Koks bus politikų sprendimas - paaiškės po Tarybos posėdžio.