Marijampolės savivaldybės darželiuose bus suvienodinami valgiaraščiai

410102597_748366807325296_4812453927153198324_n
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Nuo rugsėjo visuose darželiuose buvo suvienodintas maitinimo kartų per dieną skaičius, o artimiausiu metu visuose darželiuose bus suvienodinti ir valgiaraščiai. Tai reiškia, kad visuose Marijampolės savivaldybės darželiuose bus pateikiami vienodi patiekalai.

Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė viešėjo Marijampolės vaikų lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“, kur su įstaigos darbuotojais diskutavo apie artėjančius pokyčius.

Savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė džiaugėsi įgyvendinamomis naujovėmis bei išsklaidė sklandžiusį mitą, kad maistas vaikams bus tiekiamas iš privataus sektoriaus: „Šis klausimas pradėtas spręsti jau prieš kurį laiką, kadangi buvo galima girdėti įvairių atgarsių, susijusių su maitinimu darželiuose. Nuoširdžiai džiaugiuosi visų įstaigų maitinimo organizatoriais, kurie rado bendrą sutarimą, siūlė savo pačius geriausius patiekalus ir sudėjo į vieną. Dabar valgiaraščius deriname su dietologais, bendromis pastangomis tobuliname patiekalus, kadangi yra įvairių reikalavimų dėl kaloringumo, augalinių produktų, kuriuos turi gauti vaikai. Tikimės, kad nuo sausio vidurio ar nuo vasario mėnesio galėsime visus vaikučius maitinti viedonais patiekalais. Taip pat norėčiau paneigti sklandančius gandus, kad darželiams maistą teiks privatus sektorius. Tikrai galiu užtikrinti, kad to planuose niekada nebuvo ir nebus. Esame užsibrėžę tikslą, kad mūsų įstaigose gaminamas maistas visuomet būtų šiltas, šviežias ir pagamintas vietoje.“

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ direktorė Birute Dičiūnienė kalbėjo, kad kaip visada naujovės gali kelti iššūkių darbuotojams, tačiau vylėsi, jog bendromis jėgomis visos galimos kliūtys bus išspręstos. O valgiaraščių suvienodinimas nuramins savo atžalomis besirūpinančius tėvelius, kuriems svarbu, koks maistas pateikiamas darželiuose.

Darželių virtuvės turės technologines korteles, kuriose bus pateikti bendri receptai, pagal kuriuos bus gaminamas vienodas maistas visuose Marijampolės savivaldybės darželiuose.

Patiekalai taip pat bus pritaikyti ir alergiškiems vaikams, kadangi šalia pagrindinio valgiaraščio bus sudaromas ir atskiras specialiai alergiškiems vaikams skirtas valgiaraštis.