Marijampolės savivaldybėje sutvarkyta atliekomis užteršta teritorija

f8bxWZkKjcTO
Marijampolė
Aplinkos apsaugos departamento nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šių metų liepą Marijampolės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai atlikę patikrinimą sklype Pietarių kaime, Marijampolės savivaldybėje nustatė, kad įmonė „Mens mentis“ vykdo neteisėtą atliekų apdorojimo (laikymo) veiklą.

Kadangi atliekos buvo išverstos dideliame plote, aplinkosaugininkai, norėdami nustatyti tikslų laikomų atliekų kiekį, bepilote skraidykle atliko fotogrametrinius vietovės matavimus. Nustatyta, kad sklype buvo laikoma apie 600 kub. m mišrių statybinių griovimo atliekų.  

Įmonei „Mens mentis“ buvo duotas privalomasis nurodymas sklype neteisėtai laikomas atliekas perduoti atliekų tvarkytojams, turintiems teisę jas tvarkyti ir pateikti atliekų perdavimą patvirtinančius dokumentus.  

Jau kitą dieną po įteikto privalomojo nurodymo paaiškėjo, kad šiame sklype kita įmonė, UAB „Vaidva“, neteisėtai vykdė atliekų apdorojimą. Atliekos buvo smulkinamos specialia įranga, nors jas smukinti ne jų susidarymo vietoje yra draudžiama.  

Šių metų spalį UAB „Mens mentis“ raštu informavo apie įvykdytą privalomąjį nurodymą ir pateikė atliekų perdavimą patvirtinančius dokumentus. Aplinkosaugininkai atlikę patikrinimą nustatė, kad sklypas sutvarkytas. 

Įmonės „Mens mentis“ atsakingam asmeniui už neteisėtą atliekų apdorojimo (laikymo) veiklą neturint teisės užsiimti tokia veikla gresia bauda nuo 300 iki 850 eurų ir įmonei ekonominė sankcija nuo 2000 iki 5000 eurų.  

Tuo metu įmonės „Vaidva“ atsakingam asmeniui už neteisėtą atliekų smulkinimą gresia bauda nuo 300 iki 850 eurų ir įmonei ekonominė sankcija nuo 1700 iki 4000 eurų. 

Skaitykite savo miesto naujienas!