Marijampolės Petro Kriaučiūno viešajai bibliotekai – nominacija ,,Inovacijų biblioteka 2022“

Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos informacija

Gegužės 4–5 d. vyko Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos tarptautinė konferencija ,,Nauja bibliotekų patirtis aplinkos permainų kontekste“, kurios metu buvo įteikti Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos konkurso labiausiai praėjusiais metais pasižymėjusioms šalies bibliotekoms apdovanojimai.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka pelnė nominaciją ,,Inovacijų biblioteka 2022“ už originalią ir inovatyvią veiklą diegiant netradicines paslaugas, neformalaus švietimo ir edukacinių veiklų įvairovę.

Inovatyvios bibliotekos paslaugos ypatingai reikšmingos atskirtį patiriančioms jaunajai ir vyresnio amžiaus žmonių kartoms. 2022 m. biblioteka parengė ir įgyvendino Europos Sąjungos ir Marijampolės savivaldybės finansuotus projektus: „Integruok save. Bendradarbiavimas integruojant socialinę atskirtį patiriančius vaikus ir paauglius“, „Sidabrinis amžius: socialinė integracija per švietimą“, kurie, taikant inovatyvius įtraukties sprendimus, netradicinių edukacinių veiklų įvairovę, sukūrė sąlygas sėkmingai vaikų ir jaunimo bei vyresnio amžiaus žmonių integracijai šiuolaikiniame pasaulyje, kūrybiškai prisidėjo prie jų pomėgių realizavimo, gebėjimų ugdymo, lavinimo. Gausus būrys senjorų turėjo galimybę dalyvauti ne tik tradiciškai bibliotekose organizuojamuose IT, bet ir kituose, jiems aktualių temų, profesionalių lektorių vedamuose mokymuose, aktualizuoti savo pomėgius naudojantis inovatyviomis bibliotekos paslaugomis. Veiklos, orientuotos į dar tik atrandančius save jaunus žmones, suteikė galimybę jiems identifikuoti perspektyvas verslo pasaulyje, realizuoti kūrybiškumą, motyvaciją tapti draugiškos, smalsios bendruomenės dalimi. Atnaujintos, papildytos modernia ir šiuolaikiška skaitmenine įranga erdvės, motyvuojantys edukaciniai užsiėmimai, vedami bibliotekos partnerių, jaunimo organizacijų, profesionalių lektorių, tapo puikiu atspirties tašku konstruojant savo ateitį. Sukurta inovatyvi aplinka ir paslaugos padėjo jaunuoliams patikėti svajone, išlaisvinti idėjas, realizuoti save.

Projektų rezultatai turi grįžtamąjį ryšį – tai besitęsianti bendrystė ir draugystė su projekto dalyviais. Ir toliau skatiname vyresnio amžiaus žmonių tikslinį užimtumą, kviečiame dalyvauti senjorų klubo veiklose, vaikams ir jaunimui visada atviros inovatyvios bibliotekos Multicentro erdvės.

Džiaugiamės pelnytu įvertinimu ir dėkojame visiems dalyviams, projekto veiklų įgyvendinimo darbo grupei, Marijampolės savivaldybei, visiems partneriams ir bičiuliams už pasitikėjimą, skatinimą, bendrų idėjų realizavimą.