PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Liepos 29 d. 15:00

Marijampolės Marijonų vienuolyno sode – pasaulinė premjera

Marijampolė

Redos BRAZYTĖS nuotrauka

Birutė MontvilienėŠaltinis: Etaplius.lt


140089

Marijampolėje baigėsi šiemetinis, jau šeštasis muzikos festivalis „Šv. Jurgio meno sezonas“. Įdomus ne tik specifine, į rimtosios muzikos klausytoją orientuota programa, bet ir tuo, kad vyko tarsi naujai atrastose erdvėse. Jų paieškoti privertė postpandeminės aplinkybės – koncertai privalėjo vykti atvirose erdvėse. Tad panaudoti kameriniams renginiams tinkantys kampeliai – liuteronų bažnyčios, sinagogos kiemai, tradiciškai – Kačių kiemelis. O paskutiniams dviem koncertams vartus atvėrė Marijampolės marijonų vienuolyno sodas – įsitikinome, ypač tinkantis didesniems klasikinės muzikos koncertams.

Iš viso festivalio metu buvo surengti šeši koncertai.

Liepos 17-ąją Kačių kiemelyje koncertavo ansamblis „Folk Trio“, pristatęs programą „Legendos apie mus“. Profesionalūs Lietuvos muzikantai savitai, subtiliai pateikė lietuvišką folklorą. Scenoje pasirodė liaudies dainų atlikėja Ineta Meduneckytė-Tamošiūnienė, akordeonistas ir dainų aranžuotojas Nerijus Bakula ir saksofono virtuozas Janas Maksimovičius.

Liepos 23 d. rinkomės jaukiame Marijampolės marijonų vienuolyno sode. Vietos užteko ir itin gausiam būriui atlikėjų, ir žiūrovams.

Sulaukėme tarptautinės premjeros. Renginį (jį transliavo ir LRT) vedusi muzikologė Jūratė Katinaitė tai, kas vyko, įvardijo pasauline premjera. Tai – naujas žingsnis festivalio istorijoje, tarptautinio bendradarbiavimo su Italijos menininkais rezultatas – premjera būtent Marijampolėje. Festivalio įkvėpėjo Edmundo Seiliaus iniciatyva užsimezgusio kūrybinio bendradarbiavimo dėka į Marijampolę atvyko italų kompozitorius ir dirigentas Antonio D' Anto. Buvo atlikti jo kūriniai, sukurti būtent šiam festivaliui – krikščioniškasis himnas „Te Deum“ ir Didžiosios mišios, dedikuotos Lietuvos globėjui šv. Kazimierui, „La Grande Messa“.

Kūriniams dirigavo pats maestro Antonio D'Anto, atliko Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (vadovas Modestas Pitrėnas), choras „Vilnius“ (vadovas Artūras Dambrauskas), Č. Sasnausko kamerinis choras (vadovas Mindaugas Radzevičius) ir solistai: Kristina Zmailaitė (sopranas), Aistė Miknytė (mecosopranas), Edmundas Seilius (tenoras), Egidijus Dauskurdis (bosas). Marijonų vienuolyno sode kūriniai nuskambėjo didingai.

Kompozitoriaus D' Anto muzikai, ir religinės tradicijos kūriniams, būdingas itališkas melodingumas, jausmingumas. Pasak J. Katinaitės, daugelyje kūrinių jaučiamas neapolietiškas dainingumas, itališkos operos tradicijos.

Itališka muzika ir pats kompozitorius D' Anto mus džiugino ir per paskutinį festivalio koncertą, kuris praėjusį sekmadienį taip pat vyko marijonų vienuolyno sode. Vakaro, pavadinto „La Serata italiana“ metu skambėjo klasikos melodijos ir San Remo festivalio šlageriai. Juos marijampoliečiams dovanojo Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras (dirigentas Jonas Janulevičius) ir solistai Evelina Sakalauskaitė, Sandra Lebrikaitė, Kristina Zmailaitė, Ramūnas Urbietis, Edmundas Seilius, Osvaldas Petraška.

Koncertai buvo įspūdingi, tad belieka laukti, kuo šis festivalis pradžiugins mus kitais metais...