Marijampolės gatves nušvietė 1700 naujų šviestuvų

398404558_727312476097396_4101647273498483773_n
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Marijampolės savivaldybės administracija užbaigė 2022 metais pradėtą projektą „Energijos suvartojimo gatvių apšvietimo infrastruktūroje mažinimo Marijampolės mieste I etapas ir II etapas Marijampolės miesto gatvių apšvietimo modernizavimas“.

Iš viso per abu projekto įgyvendinimo etapus naujais LED tipo šviestuvais buvo pakeisti net 1704 gatvių šviestuvai. Naujieji šviestuvai sumontuoti 104 Marijampolės gatvėse. Modernizuojant gatvių apšvietimo tinklą taip pat buvo pakeista 21 valdymo spinta, o dar 19-oje sumontuoti astronominiai apšvietimo valdikliai.

Siekiant dar labiau taupyti gatvių apšvietimui suvartojamą elektros energiją, naujai sumontuoti šviestuvai yra užprogramuoti pritamsėti nakties metu, kai eismo intensyvumas yra mažesnis. 

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, gatvėse, kuriose įrengti LED tipo šviestuvai, elektros energijos sąnaudos gatvių apšvietimui sumažėjo perpus: „Sprendimas imtis šio projekto pasiteisino su kaupu. Šiandien galime džiaugtis šviesiomis ir saugesnėmis miesto gatvėmis, o ženkliai išaugus elektros energijos kainoms galime taupyti gatvių apšvietimui naudojamas lėšas. Nors projektas buvo įgyvendinamas tik Marijampolės miesto teritorijoje, tačiau nepamiršome ir Marijampolės savivaldybei priklausančių kaimiškųjų teritorijų, kuriose taip pat atnaujinome senus gatvių šviestuvus bei įrengėme naujų. Kokybiškas gatvių apšvietimas svarbus ne tik automobilių vairuotojams, rudenį sutrumpėjus šviesiam paros laikui kiekvienas iš mūsų išėjęs į gatvę gali jaustis saugiai“.