Marijampolėje skambėjo Bergiš Gladbacho simfoninio orkestro solistų muzika

Marijampolėje skambėjo Bergiš Gladbacho simfoninio orkestro solistų muzika
Marijampolė
Marijampolės sav. nuotr.
Reporteris Edita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Marijampolės miesto partnerio iš Vokietijos Bergisch Gladbacho miesto muzikantai marijampoliečiams dovanojo miestų draugystės koncertą.

Bergiš Gladbacho miesto simfoninio orkestro solistai – pianistas Roman Salyutov, smuikininkas Michael Kibardin ir violončelininkas Lev Gordin, sujungę profesionalumą, ypatingą aistrą muzikai ir virtuoziškumą, pakvietė Marijampolės kultūros centre susirinkusius marijampoliečius pasinerti į Roberto Šumano (Robert Schumann) ir Johaneso Bramso (Johannes Brahms) nuostabios muzikos pasaulį.

Marijampolės ir Bergiš Gladbacho miestų bendradarbiavimas prasidėjo 1989 pasirašius bendradarbiavimo sutartį ir tęsiasi  jau daugiau kaip trisdešimt metų. Bergiš Gladbachas yra vienas seniausių Marijampolės miestų partnerių ir ši draugystė pastaruoju metu ypatingai tęsiama įgyvendinat kultūrinius projektus.

Pasak Tarybos nario Romualdo Makausko, sveikinusio koncerto atlikėjus ir dėkojusio už  muzikinę dovaną marijampoliečiams, Vokietijos Bergiš Gladbacho miestas yra vienas seniausių Marijampolės miestų partnerių, ir tapo gražia tradicija, kad vyksta pasikeitimai meno kolektyvais ir parodomis, bendrauja gimnazijos, susitinka oficialios delegacijos ir žmonės jau palaiko asmeninius tarpusavio ryšius, kaip geri pažįstami. R. Makausko teigimu, džiugina ilgalaikiai ir gražūs Marijampolės ir Bergiš Gladbacho miestų draugystės ryšiai, o ir šis Bergiš Gladbacho miesto simfoninio orkestro solistų koncertas marijampoliečiams byloja apie glaudžią partnerystę ir draugiškus ryšius kultūros srityje.

Šio koncerto pagrindinis iniciatorius yra Bergiš Gladbacho orkestro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas dr. Romanas Saliutovas, kurį šiandien drąsiai galima vadinti Bergiš Gladbacho ir Marijampolės miestų draugystės ir kultūrinių ryšių ambasadoriumi. Tai jau trečiasis profesionalaus atlikėjo dr. Romano Saliutovo koncertas Marijampolėje. 2016 metais gruodžio mėnesį, kaip kalėdinė dovana, Marijampolėje skambėjo Bergiš Gladbacho miesto kamerinio ansamblio muzika. 2018 metais, kai Marijampolė buvo Lietuvos kultūros sostinė, susigiminiavusių miestų koncerte skambėjo Bergiš Gladbacho kamerinio orkestro ir Marijampolės Česlovo Sasnausko choro bei kraštietės operos solistės Lauros Latvaitytės-Zaman (Lietuva, Vokietija) koncertas.

Prieš koncertą svečiai dar apsilankė buvusioje sinagogoje, kur dabar įsikūręs Marijampolės švietimo centras, apžiūrėjo Beatričės Kleizaitės-Vasaris galeriją. Taip pat lankėsi P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, apžiūrėjo Vytauto ir Poezijos parkus, nusifotografavo prie ąžuolo, skirto Marijampolės ir Bergiš Gladbacho miestų draugystei Poezijos parke.

Muzika sujungia kultūras, žmones ir miestus, todėl tikimės, kad dar ne kartą skambės šių nuostabių atlikėjų muzika Marijampolėje, o nauji kultūros projektai toliau ties Marijampolės ir Bergiš Gladbacho miestų draugystės tiltus.