Marijampolėje – dar vieni grupinio gyvenimo namai

crop_1200x900_dsc04110
Marijampolė
Marijampolės savivaldybės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Šiandien Marijampolėje duris atvėrė jau antrieji naujai pastatyti grupinio gyvenimo namai. Vasaros gatvėje įkurti namai nuo šiol bus vadinami „Vasaros namais“. Atidarymo šventėje dalyvavo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemeras Artūras Visockis, Marijampolės savivaldybės tarybos nariai, taip pat prie projekto įgyvendinimo prisidėję Savivaldybės administracijos specialistai, socialiniai partneriai ir kiti svečiai.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mūsų bendruomenė tampa vis atviresnė žmonėms, paliestiems vienokios ar kitokios negalios. Svarbu, kad mokėtumėm sukurti tokią aplinką, kad joje gyvendami žmonės galėtų jaustis saugūs ir mėgautųsi oriu gyvenimu. Plėsdami globos įstaigų tinklą, mes būtent to ir siekiame, ir šie dar vieni, šiandien duris atvėrę grupinio gyvenimo namai taps tikrais namais dar 10 negalią turinčių žmonių“, – kalba Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.   

Vasaros gatvėje įkurti grupinio gyvenimo namai yra viena iš projekto „Socialinių paslaugų infrastruktūros tinklo sukūrimas ir plėtra asmenims, turintiems proto ir (arba) psichikos negalią Marijampolės savivaldybėje“ dalių. Netrukus erdviuose šiuolaikiškai įrengtuose namuose apsigyvens 10 suaugusių asmenų.

Plėtojant grupinio gyvenimo namų tinklą, siekiama, kad neįgalieji gyventų kaip įmanoma labiau įprastą gyvenimą, ir taip suteikti galimybę pasijusti oriu žmogumi dalyvaujant kasdieniame visuomenės gyvenime, įsiliejant į naujas užimtumo veiklas, bendraujant su kaimynais ar užsiimant daržininkyste.

Tai jau antri iš neseniai atidarytų grupinio gyvenimo namų Marijampolėje, praėjusią savaitę duris atvėrė „Gedimino namai“, kuriuose taip pat gyvens 10 suaugusių asmenų. Planuojama, kad netrukus duris atvers ir grupinio gyvenimo namai Uosių gatvėje, kuriuose apsigyvens raidos sutrikimų turintys vaikai. Grupinio gyvenimo namuose visą parą budės specialistų komanda, kuri užtikrins, kad gyventojams būtų suteikta visa reikalinga pagalba.

Taip pat skaitykite: Duris atvėrė naujieji Marijampolės savivaldybės grupinio gyvenimo namai