Marijampolėje – baleto šokėjų iš Charkivo pasirodymas

Marijampolėje – baleto šokėjų iš Charkivo pasirodymas
Marijampolė
Birutė Montvilienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Jau nuo balandžio pabaigos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kvietimu mūsų šalyje gyvena, repetuoja ir koncertuoja Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro artistai. Rytoj, gegužės 21 d., 18 val., Charkivo baleto artistų gala koncertas rengiamas Marijampolės kultūros centre. Nors už bilietus surinkti pinigai nuo karo pabėgusiems artistams labai reikalingi, dalį jų jie savo iniciatyva perveda į Ukrainos kovotojų aprūpinimui skirtus fondus.

Alytaus rajone, Daugų technologijos ir verslo mokyklos patalpose, jau nuo balandžio pabaigos gyvena ir repetuoja 220 Charkivo operos ir baleto teatro darbuotojų. Kaip pabrėžia šio teatro generalinis direktorius Olegas Oriščenko, šios gastrolės turi ir humanitarinio konvojaus misiją: kartu su artistais iš rusų armijos antpuolius ilgai kentėjusio miesto pasitraukė ir 30 įvairaus amžiaus artistų vaikų.

– Mums, artistams, svarbiausia repetuoti. O tokių palankių sąlygų darbui, kokias kolegos iš LNOBT mums sukūrė Dauguose, kur atskirose patalpose gali repetuoti baletas, choras ir orkestras, – vargiai kitur surastume. Be to, pajutome, kad esame įdomūs ir reikalingi jūsų publikai – lietuviai mus šiltai sutikdavo visuose jau aplankytuose miestuose, – teigia Charkivo operos ir baleto teatro vyriausiasis režisierius Armenas Kaloyanas.

– Atidžiai sekame geras naujienas iš karo fronto ir neprarandame vilties, kad prasidėjus vasarai galėsime grįžti į savo namus, tegu ir apgriautus. O kol kas dalį čia, Lietuvoje, už žiūrovų bilietus surinktų lėšų skiriame fondams, remiantiems Ukrainos kovotojus, – teigia teatro generalinis direktorius O. Oriščenko.

Marijampolėje žiūrovai išvys Charkivo operos ir baleto teatro baleto gala koncertą, pristatantį Ukrainos šokėjų sceninę meistrystę. Koncerto programoje  – ryškiausių  klasikinių ir modernių baletų fragmentai.

Pasirodymas vyks su muzikos fonograma.

Bilietus įsigyti galite Marijampolės kultūros centro kasoje arba https://tickets.paysera.com/lt/event/gala-koncertas.

Redakcija rekomenduoja