Marijampolėje atidarytas Šešupės globos namų padalinys

386240821_704140128414631_8753692307491406861_n
Marijampolė
Marijampolės savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pirmadienį duris pravėrė Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų naujas Šešupės globos namų padalinys. Jis bus skirtas senyvo amžiaus žmonėms ir suaugusiems asmenims, turintiems sunkią negalią, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai ir reikalauja nuolatinės specialistų priežiūros.

Naujojo Šešupės globos namų padalinio atidaryme dalyvavęs Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda pažymėjo, kad padalinio atvėrimas – svarbus žingsnis užtikrinant priežiūrą gyventojams, kuriems ji būtina.

„Ši nauja įstaiga yra dar vienas svarbus pasiekimas mūsų savivaldybei teikiant socialinę globą ir užtikrinant kokybišką priežiūrą tiems, kuriems jos labiausiai reikia. Tikiu, kad šie globos namai tik stiprins bendruomenę ir padės silpnesniems ir didesnės pagalbos bei dėmesio reikalaujantiems gyventojams“, – pranešime cituojamas P. Isoda.

Anot savivaldybės, Šešupės globos namai yra pirmieji nepriklausomoje Lietuvoje atidaryti valstybiniai specializuotos slaugos ir socialinės globos namai. Dviviečiuose ar vienviečiuose kambariuose gyvens 40 sunkią negalią turinčių asmenų, kuriems bus teikiamos socialinės, medicininės ir slaugos paslaugos. Su šių namų gyventojais dirbs profesionali ir kompetentinga darbuotojų komanda.

Numatoma, kad spalio mėnesį į šį specializuotą slaugos ir socialinės globos padalinį persikels gyventojai iš Didvyžių, Kalvarijos ir Suvalkijos socialinės globos namų. Taip pat šioje įstaigoje paslaugas pradės gauti asmenys, kurie laukia eilėje į panašias įstaigas.