Marijampolėje atidaromas naujas Šešupės globos namų padalinys

navickienė bns
Marijampolė
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pirmadienį duris atvers Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų naujas Šešupės globos namų padalinys, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Pasak ministrės Monikos Navickienės, Marijampolės savivaldybė demonstruoja didelį proveržį žmonių su negalia institucinės globos pertvarkos srityje ir yra pavyzdys kitoms šalies savivaldybėms.

„Naujų specialiųjų slaugos ir socialinės globos namų atidarymas Marijampolėje užpildo kompleksinių paslaugų poreikį itin sunkią negalią turintiems žmonėms. Galime pasidžiaugti, kad pietvakarių Lietuvoje padidintas specializuotos slaugos ir socialinės globos paslaugų prieinamumas, yra sukurta nauja tokių paslaugų teikimui pritaikyta infrastruktūra, kurioje bus sudarytos galimybės ir sąlygos turintiems sunkią psichikos ar intelekto negalią žmonėms gauti aukščiausios kokybės, individualius poreikius atitinkančias paslaugas bei reikiamą pagalbą“, – pabrėžia socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė. 

Pažymėtina, kad Marijampolės specialieji socialinės globos namai užtikrina socialinę globą senyvo amžiaus žmonėms ir suaugusiems žmonėms, turintiems negalią, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai ir kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra.

Siekiant įgyvendinti institucinės pertvarkos tikslus, numatyta, kad Šešupės globos namų padalinyje pirmumo teise bus apgyvendinami darbingo amžiaus asmenys su sunkia negalia, kuriems jau teikiama socialinė globa socialinės globos įstaigose.

Planuojama, kad per spalio mėnesį į specializuotą slaugos ir socialinės globos padalinį persikels gyventojai iš Didvyžių, Kalvarijos ir Suvalkijos socialinės globos namų. Taip pat įsikels ir asmenys iš laukiančiųjų patekti į šias įstaigas eilės. Iš viso Šešupės globos namų padalinyje paslaugas vienu metu gaus iki 40 asmenų.

Šešupės globos namų padalinys pastatytas valstybės biudžeto ir ES fondų lėšomis. Projekto vertė – 2,3 miln. eurų, iš jų 2,1 miln. eurų – valstybės biudžeto, 660,8 tūkst. eurų – ES lėšos.