Marijampolėje apsilankė Nacionalinės sporto agentūros vadovas Mindaugas Špokas

380474200_696358675859443_6707668173040258760_n
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Vakar Marijampolėje viešėjo garbingi svečiai – buvęs plaukikas, olimpietis, Nacionalinės sporto agentūros (NSA) vadovas Mindaugas Špokas kartu su NSA infrastruktūros skyriaus vedėju Rimantu Šerkšnu. Vizito tikslas – išsiaiškinti, kokią sporto infrastruktūrą savivaldybė turi pasiūlyti bei aptarti galimus plėtros planus.

Į susitikimą su NSA atstovais susirinko gausi Marijampolės delegacija: Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemeras Artūras Visockis, Savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, Savivaldybės tarybos nariai Alvydas Zdanys ir Alvydas Kirkliauskas, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Nerijus Mašalaitis, Marijampolės sporto centro direktorius Karolis Bauža ir kiti.

NSA vadovas M. Špokas Marijampolės atstovams detaliai pristatė organizacijos tikslus – efektyviai valdant resursus, kurti fiziškai aktyvią ir sveiką visuomenę, sudaryti sąlygas atsiskleisti talentingiems sportininkams. Taip pat privalo būti vienodas dėmesys skiriamas olimpiniam ir sportininkų su negalia sportui, visuomenės fiziniam aktyvumui. Be to, rūpintis sporto infrastruktūra ir sportininkų teisėmis, padėti šalies sporto šakų federacijoms stiprinti gerojo valdymo principus.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda tikino, kad šis NSA atstovų vizitas buvo reikalingas savivaldybei: „Malonu, kad Marijampolė sulaukia vis daugiau taip reikalingo dėmesio sporto srityje. Manau, kad esame gerame sporto infrastruktūros vystymo kelyje. Tvarkomi stadionai, krepšinio aikštelės, tiesiami bėgimo takai, taip pat turime unikalų sporto centrą, kuris vienas iš nedaugelio šalyje, galintis pasigirti tokia sporto šakų gausa. Po ilgų diskusijų su NSA atstovais išsiryškinome vietas, kuriose turėtume pasitempti, taip pat išsakėme savo poziciją, kur savivaldybei yra reikalinga Nacionalinės sporto agentūros pagalba.“

Tam, kad M. Špokas ir R. Šerkšnas geriau susipažintų su Marijampolės savivaldybės sportinėmis veiklomis, jiems buvo pristatytas reprezentatyvus filmukas iš gegužės mėnesį vykusios sporto savaitės šventės.

Diskusijų metu daug buvo gilinamasi į fizinio raštingumo stoką tarp vaikų. Diskutuojant apie Marijampolės sporto infrastruktūrą, buvo iškeltas tikslas plėtoti specialius ugdymo kursus ir mokymo programas, kurios padėtų Marijampolėje augantiems vaikams turėti geresnį supratimą apie sveiką gyvenimo būdą ir sporto naudą.

Vėliau Marijampolės delegacija kartu su NSA atsovais lankėsi Marijampolės sporto bazėse. Pirmiausia buvo aplankyta naujam gyvenimui prikeliama sporto salė P. Armino gatvėje, kurioje numatyta sukurti sąlygas sportuoti stalo teniso, krepšinio, tinklinio ir irklavimo sporto šakų atstovams. Vėliau aplankytas sporto centro baseinas bei sporto centro kompleksas.

Nacionalinė sporto agentūra pasiruošusi bendradarbiauti su Marijampolės savivaldybe ir prisidėti prie sporto infrastruktūros plėtros bei ugdymo programų. Tai dar vienas žingsnis link sveikesnės ir aktyvesnės ateities Marijampolėje.