REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Lapkričio 8 d. 08:18

Marijampolė turi ambicijų tapti žaliuoju miestu: pradėjo veikti žaliosios politikos formavimo darbo grupė

Marijampolė

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus nuotr.

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


193376

Pasaulis vis garsiau kalba apie būtinybę skirti vis daugiau dėmesio aplinkosaugai ir žaliosios politikos įgyvendinimui. Ko gera, kiekvienas žinome, kad reikia saugoti ir mylėti  vietą, kurioje gyvename, ir tą galima parodyti ne tik žodžiais, bet ir realiais darbais.

Marijampolės savivaldybė taip pat planuoja vis daugiau dėmesio skirti žaliajam kursui, todėl buvo suformuota „Žaliosios politikos formavimo ir įgyvendinimo darbo grupė“. Ši darbo grupė, kaip kad ir sufleruoja jos pavadinimas,  formuos žaliąją politiką per darnios plėtros skatinimą bei draugiškumą aplinkai. 

Lapkričio 5 d. darbo grupė susirinko į pirmąjį pasitarimą pasikalbėti apie išsikeltus tikslus ir jiems pasiekti reikalingas priemones. Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda išreiškė viltį, kad Žaliosios politikos formavimo grupės nariai – švietimo, jaunimo, verslo, infrastruktūros, aplinkosaugos sričių atstovai – pasitelkę savo patirtis ir vizijas, padės kurti taip reikalingą pokytį. „Norint kažką pakeisti, reikia pradėti nuo savęs. Be abejo, nereikia tikėtis, kad staiga ims ir pasikeis pasaulis ir visi pradės visą dėmesį skirti aplinkosaugai, tačiau mes turime eiti ta linkme ir sukurti tokias sąlygas, kad „žaliai“ gyventi būtų patogu ir paprasta“, – kalbėjo meras.

Žaliosios politikos formavimo ir įgyvendinimo darbo grupės pirmininkas Karolis Dvylys akcentavo, kad meilė aplinkai turėtų būti diegiama žmonėms nuo  jauno amžiaus, nes tuomet tai tampa įprastu dalyku, be kurio  nebeįsivaizduojamas kitoks kasdienis gyvenimas. Karolis Dvylys išskyrė pagrindinius žaliosios politikos tikslus: gyventojų įtraukimą į aplinkosauginį švietimą per neformalųjį švietimą, visuomenės įtraukimą į žaliojo miesto strategijos įgyvendinimą, žaliosios miesto infrastruktūros kūrimą ir plėtimą, išteklių ir energetinių resursų taupymą.

Darbo grupė aptarė veiklos uždavinius ir priemones, kurias sėkmingai įgyvendinus, galima tikėtis, kad Marijampolė galės išdidžiai vadintis „žaliuoju miestu“.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA