Marijampolė tapo Lietuvos mergaičių, merginų ir moterų futbolo sostine

gLE9rM3gnF
Marijampolė
Vytauto Kuralavičiaus nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Jau septintus metus kaip žinomas moterų „Mis futbolininkė“ ir antrus metus žinomas mergaičių „Girls cup“, tapo dideliu įvykiu šių sporto šakų entuziastams. Lapkričio 26 d. turnyre dalyvavo daugiau kaip 300 futbolo entuziasčių.

Mergaičių turnyras buvo suskirstytas į dvi grupes. Pirmoje grupėje žaidė mergaitės  2013 metų gimimo, rungtynės vyko 5x5 formatu, o antroje grupėje žaidė mergaitės  2010 metų gimimo, varžybos vyko 7x7 formatu.

Moterų turnyre dalyvavo 9 komandos, kurios žaidė 7x7 formatu. Varžybos vyko vieno rato sistema, kiekviena komanda žaidė su kiekviena. Kiekvienai komandai teko sužaisti po 104 min. rungtynių laiko.

Mergaičių turnyre dalyvavo 13 futbolo komandų iš visos Lietuvos. Tai buvo įspūdingas dalyvių skaičius, kurie varžėsi ir aiškinosi, kas yra geriausios futbolininkės šiose amžiaus grupėse.

Mergaičių 2013 metų gimimo grupėje žaidė: Kretingos „Minija'' FA, Vilniaus football Academy, Klaipėda, Šiaulių „Gintra“, Mažeikių „Triumfas“, Marijmpolės FC.

Mergaičių 2010 metų gimimo grupėje žaidė: Kretingos „Minija“ FA, FK „Magis“, Klaipėda, Vilniaus FA, Šiaulių „Gintra-Triumfas“, Marijampolės FC. Tauragės SC.

Moterų turnyras taip pat pritraukė komandas iš visos Lietuvos, įskaitant Klaipėdos FM, ir Klaipėdos  FK „Karys“, Rietavo „Liūtės“, Vievio „Fly Ladies“, Marijampolės FC, Marijampolės „MCity“, Vilniaus „EK Star“, Kauno „FK Drama“, Tauragės SC-MFK ir Klaipėdos FC „Neptūnas“ KU.

Mergaičių 2013 metų grupės varžybose buvo daug gražios kovos, kurioje pirmą vietą užėmė Klaipėdos FM komanda, antroje vietoje - Kretingos „Minija“ FA komanda, o trečiąją vietą pasiekė Marijampolės FC komanda. Svarbu paminėti kelias geriausias turnyro žaidėjas - Justę Barkauskaitę iš Klaipėdos, Gabiją Baužaitę iš Kretingos „Minija“ FA ir Gabiją Kuliešiūtę iš Marijampolės FC komandos.

Mergaičių 2010 metų grupėje didelį konkurecingumą  pademonstravo Klaipėdos FM komanda, užėmusi pirmą vietą. Antrąją vietą pasiekė Marijampolės FC komanda, o trečiąją vietą - Kretingos „Minija“ FA komanda. Šioje grupėje geriausios turnyro žaidėjos buvo Elzė Česnauskaitė iš Klaipėdos FM, Angelina Vasylenko iš Marijampolės FC ir Ugnė Stonselytė bei Emėja Beniušytė iš Kretingos „Minija“ FA.

Moterų grupėje nugalėtojos buvo Marijampolės FC komanda, įveikus Vilniaus „EK Stars“ ir Tauragės SC-MFK komandas, kurios užėmė antrąją ir trečiąją vietas atitinkamai. Geriausiomis turnyro žaidėjomis išsiskyrė Roberta Akelaitienė iš Marijampolės FC komandos ir Evelina Čepienė iš Klaipėdos FK „Karys“ komandos. Taip pat, paminėjus geriausias vartininkių nominacijas įgijo Monika Bačkieriūtė iš Marijampolės FC ir Evelina Kozubovskaja iš Vilniaus „EK Stars“.

Be sporto sėkmės, buvo suteiktos tradicinės „Miss“ nominacijos. Šios nominacijos atiteko daugybei nuostabių futbolininkių, įskaitant Marijampolės FC Diana Galiackaitė ir Gabrielę Ragauskaitę, Klaipėdos FK „Karys“ Nedą Degutytę, Rietavo MFK „Liūtės“ Adrė Puškuriūtę ir Aistę Jasaitę, Vievio MFK „FLY Ladies“ Austėją ir Dianą Petelienę, Marijampolės „MCity“ Romą Nedzinskė, Vilniaus „EK Stars“ Eglę Adomavičiūtę, Kauno „Drama“ Bingailę Juzėnaitę ir Augustiną Stadalnykaitę, Tauragės SC-MFK Gina Mankutę ir Kristiną Aliukaitę bei Klaipėdos FC „Neptūnas“ KU Jovitą ir Rasą Stupurienę.

Visas šis turnyras atkreipė daug dėmesio ir parodė, kad moterų ir mergaičių futbolas Lietuvoje yra gyvas ir perspektyvus. Dalyviai puikiai pasirodė, o geriausios futbolininkės tapo įkvėpimu visoms šios sporto šakos mėgėjoms. Šie įspūdingi rezultatai rodo, kad Lietuva turi talentingų moterų ir mergaičių, kurie gali pasiekti gražių laimėjimų FK „Sūduva“ futbolo arenoje.

Turnyro Organizatorė, Viktorija Svirupskytė už pagalbą dėkoja: Robertai Akelaitieniai ir Dianai Djačkovai, Marijampolės futbolo centro renginių organizatoriui: Anriui Krasnickui, rungtynių teisėjams: Mariui Buividavičiui, Rokui Pačėsai, Anriui Krasnickui, Dominykui Sazonui, Dovydui Kazlauskui. Už garso aparatūra ir renginio įgarsinimą, Marijampolės savivaldybės tarybos nariui, Tadui Prajarai. Už stadioną ir kitą reikiamą pagalbą Marijampolės futbolo centrui.

Pagrindinis renginio rėmėjas: Marijampolės apskrities futbolo federacija.

Kiti renginio rėmėjai: FK „Sūduva“, MAFF generalinis sekretorius Mantas Babianskas, Marijampolės savivaldybės tarybos narys Tadas Prajara,  „Mantinga“, „Suvalkietiška krautuvėlė“.