Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Marijampolės triatlono draugija: (iš kairės) Edvinas Greičius, Andrius Dapkevičius, Žilvinas Grigaitis, Edita Aliochno, Neringa Kriščiūnienė, Mingailė Greičiūtė ir Andrius Murauskas. Sigito Grigaičio nuotrauka
Birutė MontvilienėŠaltinis: Etaplius.lt
Marijampoliečiui Žilvinui Grigaičiui dar vasarą gimusi idėja gimtajame mieste įkurti triatlono komandą virto pirmąja šios sporto šakos draugija regione. Šiuo metu klubas turi 13 narių ir per metus tikisi suburti 20 bendraminčių. Klubo finansiniu rėmėju tapo „Hikvision“.
Draugijos sudėtyje – bent 50 proc. marijampoliečių
Į draugiją kviesti tik marijampoliečius – tokia klubo įkūrėjų vizija. „Turime tikslą į savo klubą surinkti apie 20 atletų, kurių daugumą sudarytų buvę ar dabartiniai marijampoliečiai, – sako Triatlono draugijos įkūrėjas Ž. Grigaitis. – Tokiu atveju komanda galės sąžiningai vadintis būtent Marijampolės triatlono draugija.“
Bent pusė klubo narių, organizatorių teigimu, turėtų būti susiję su Marijampolės miestu, likusieji galėtų būti iš Suvalkijos ar kitų regionų.
„Hikvision“ prisidės prie Triatlono draugijos finansavimo
„Ketiname draugijos nariams finansuoti visus 2021 metų startus triatlono varžybose. Bent kažkiek su sporto pasauliu susijusieji žino, kad startuoti varžybose reiškia ne tik fizinį pasiruošimą, bet ir išlaidas specialiai aprangai, paviljono įrenginių palapinėms, dviračių stovams ir ne tik. Išleisti sportininkus į varžybas vien tik iš surinkto 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio skiriamų lėšų, kaip tikėjomės, nepavyks, todėl labai pasistengėme rasti rėmėjų“, – pasakoja triatlono entuziastas. Atsiradus rėmėjui, pasak Ž. Grigaičio, komanda gali susitelkti į treniruotes, o ne į lėšų paieškas.
Žilvinas Gabšys, „Hikvision“ įvaizdžio formuotojas Lietuvoje, sako, kad sėkminga patirtis dirbant su Marijampolės futbolo klubu „Sūduva“ leido pažvelgti atidžiau į sporto bendruomenę ir jos poreikius. „Už bet kurios sporto šakos pirmiausia yra labai daug pastangų įdedantys žmonės. Būtent ši filosofija yra artima ir mums patiems. Tad prisidėti prie sporto iniciatyvų, skatinti jaunimą sportuoti mums yra džiaugsmas, matome tame didžiulę prasmę“, – sako „Hikvision“ įvaizdžio atstovas.
„Hikvision“ remia ir kitą triatlono bendruomenėje žinomą sportininką – paratriatletą Ernestą Česonį, kuriam padeda išpildyti svajonę dalyvauti šių metų Tokijo parolimpinėse žaidynėse.
Lietuvos triatloną tikimasi iškelti į aukštesnį lygį
„Triatlonas yra viena sparčiausiai pasaulyje augančių sporto šakų. Matome, jog aplinkinės šalys yra gerokai aplenkusios Lietuvą šioje srityje. Tad norime kelti triatlono lygį kartu su Lietuvos triatlono federacijos komanda ir esame pasiryžę sunkiai dirbti, kad tai pasiektume“, – sako ryžtingai nusiteikusios Lietuvos triatlono federacijos prezidentas Saulius Batavičius. Triatlono federacijos nare tapusi Marijampolės triatlono draugija viliasi paskatinti jaunimą atrasti šį sportą. „Tai nemažai ištvermės reikalaujanti sporto šaka, kuri grūdina ne tik kūną, bet stiprina ir asmenybę. Treniruotėse ugdomas atkaklumas, ištvermė, koncentracija – tos savybės, kurios jaunam žmogui itin praverčia bet kurioje gyvenimo srityje“, – pastebi Ž. Grigaitis.
Šiuo metu klube sportuoja 13 triatlono entuziastų, tarp kurių yra ir jau gerai žinomų vardų: Andrius Murauskas, 2017 metų Lietuvos triatlono taurės absoliučios metų įskaitos trečios vietos laimėtojas, 2018 metų tos pačios taurės absoliučios įskaitos vicečempionas, Andrius Dapkevičius, 2017 metų Lietuvos triatlono taurės, sprinto distancijos čempionas, 2018 metų Trakų triatlono sprinto distancijos nugalėtojas, Žilvinas Grigaitis, 2016 ir 2017 m. Lietuvos sprinto triatlono čempionatų prizininkas, 2017 metų Lietuvos akvatlono čempionato prizininkas, Mingailė Greičiūtė, 2017 metų Lietuvos akvatlono čempionato prizininkė, 2019 metų Lietuvos triatlono taurės sprinto distancijos sezono prizininkė.